Jauno mediju mākslas festivāls UPDATE 2023 : automatizētais radošums

No š.g. 21. līdz 25. novembrim Liepājā norisināsies starptautiskais Jauno mediju mākslas festivāls “UPDATE 2023: AUTOMATIZĒTAIS RADOŠUMS”, pulcējot vairāk nekā 100 jauno mediju māksliniekus, mākslas studentus, dizainerus un jauno tehnoloģiju ekspertus no ASV, Vācijas, Igaunijas, Ukrainas, Latvijas u.c. valstīm, kuri radošajās darbnīcās Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā un meistarklasēs tiešsaistē pētīs automatizācijas procesus mākslā, dizainā un radošajā praksē – gan mākslīgā intelekta rīkus, gan konceptuālas metodes inovatīvu, mulimediālu mākslas darbu radīšanai. Festivāla noslēgumā radītie mākslas darbi un prototipi plašākai publikai tiks prezentēti izstādē Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes galerijā, kur tie būs aplūkojami līdz 22. decembrim. Izstādes atklāšana – 25. novembrī plkst.15.00. Visi festivāla notikumi apmeklētājiem pieejami bez dalības maksas.

Festivāla radošo darbnīcu vadītāji (mākslinieki un dizaineri Krista Dzudzilo, Reinis Kalvelis, Imants Žodžiks, Sola Sarratea, Pīters Gomezs, Oleksandrs Sirouss, Sabrina Dērlinga-Džounsa, Tāvi Suisalu, un Džons Grziniks) savā radošajā praksē strādā ar ļoti dažādiem medijiem, kā fotogrāfiju, 3D printēšanu, video, skaņas ierakstiem, datorģenerētiem attēliem, mākslīgā intelekta rīkiem, spēļu dzinējiem un arī ikdienišķiem objektiem un to simboliskajām nozīmēm, kuru lietošanā viņi apmācīs darbnīcu dalībniekus, vienlaikus apsverot konceptuālus un praktiskus jautājumus, kas saistīti ar radošuma un radošo industriju darba automatizāciju – vai radošā darbā var iestāties rutīna? Kādā mērā tehnoloģijas palielina radošā darba jaudu un kvalitāti? Kāds jaunrades potenciāls piemīt mākslīgajam intelektam un vai rada konkurenci māksliniekiem un dizaineriem?

Tiešsaistē ikvienam ērti pieejamas būs meistarklases un diskusijas festivāla nedēļas vakaros. Meksikāņu audio inženieris Huans Ernandezs Čiko piedalījies skaņu celiņu izstrādē vairākām industrijā atzītām filmām, kā piemēram, The Candidate (Netflix, 2019), Radical (Sundance Film Festival 2023, Festival Favorite Award), un meistarklasē iepazīstinās ar skaņu slāņošanu kā nozīmīgu skaņas dizaina elementu. Pētnieks un mākslinieks Jānis Garančs iepazīstinās ar aktuālākajām platformām, kurās veidot imersīvas un interaktīvas 3D un virtuālās realitātes vides, sniedzot īsu ieskatu to lietojumā. Vācijā strādājošais irāņu mākslinieks Rozbē Asmani demonstrēs, kā nemateriālo mantojumu var saglabāt ar 3D skenēšanas un modelēšanas palīdzību, izmantojot programmu Blender. Savukārt nedēļas noslēgumā festivāla viesi, mākslinieki,  un Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas pētnieki tiešsaistes diskusijā iztirzās automatizācijas nozīmi radošu rezultātu sasniegšanā, tostarp arī mākslīgā intelekta rīku ietekmi uz radošo sfēru – mākslu, dizainu, radošajām industrijām.

25. novembrī pl.15.00 Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes ēkā, Kūrmājas pr.13, tiks atklāta festivāla “UPDATE 2023: AUTOMATIZĒTAIS RADOŠUMS” rezultātu izstāde, kur ikviens interesents varēs aplūkot foto, video, interaktīvus un virtuālus mākslas darbus, kā arī satikt māksliniekus, darbu autorus. Izstāde apmeklētājiem būs pieejama katru darba dienu universitātes darba laikā līdz š.g. 22. decembrim.

25. novembra vakarā, festivāla UPDATE 2023 noslēgumā, kultūrvietā “Kursas putni”, Kuģinieku ielā 5, Liepājā,  būs vērojamas audiovizuālas performances. Uzstāsies skaņas mākslinieks Džons Grziniks (Igaunija), Paula Vītola ar performanci “AV Ritmi”, Deelis, Kartoteka u.c. mākslinieki.

Vairāk informācijas par festivālu, tā programmu un iespējām apmeklēt tiešsaistes pasākumus mājas lapā https://update.mplab.lv/


Festivālu organizē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija un biedrība ASTE. Art, Science, Technology, Education. Atbalsta kultūrvieta “Kursas putni”, Liepājas Kultūras pārvalde, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions un Latviešu vēsturiskās zemes

TweetArhīvs: 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009