Gala darbu izstādes un uzņemšana

 

Apmeklētājiem atvērtas visu trīs Jauno mediju mākslas kursu studentu darbu izstādes – 1. kurss piedāvā foto un video darbus, 2. kurss – interaktīvus skaņas mākslas darbus, bet 3. kurss – savus studiju gala darbus. Visas izstādes aplūkojamas vienā adresē – Liepājā, Kuršu ielā 20. Izstādes būs atvērtas no 18. līdz 29. jūnijam (Līgo svētku datumos – izstādes slēgtas).

Jauno mediju mākslas studenti apgūst mākslas praksē balstītu pētniecību, kas ir unikāla pieeja mākslas praksei, kuras pamatā ir kāda problēma, ideja. Jauno mediju mākslas studenti piedāvā starpdisciplinārus darbus, kas pēta eksperimentālas, aizmirstas vai pārlieku bezrūpīgi lietotas tehnoloģijas, kā arī meklē jaunas pieejas sociālu, ekoloģisku vai kādas citas nozares problēmu tematizēšanai. Uz izstādi laipni lūgti gan mākslas, gan tehnoloģiju interesenti, ģimenes ar bērniem – ikviens varēs atrast kaut ko sev interesējošu.

Liepājas Universitāte piedāvā bakalaura studiju programmu “Jauno mediju māksla”, kas apvieno tehnoloģijas (video, foto, audio, grafiskais dizains, 3D, VR, progrmmēšana) un teorētiskos kursus (mākslas vēsture, filozofija, mediju teorijas, pētniecība), ar ieskatu tradicionālās mākslas praksēs (kompozīcija, zīmēšana, gleznošana). No 5. līdz 18. jūlijam notiks uzņemšana Liepājas Universitātē, tai skaitā bakalaura studiju programmā “Jauno mediju māksla” un maģistra studiju programmā “Jaunie mediji un audiovizuālā māksla”. Pieejamas arī valsts apmaksātas studiju vietas. Vairāk par uzņemšanu var lasīt LiepU mājas lapā: https://www.liepu.lv/.

Jautājumiem un uzziņai par studijām, uzņemšanu, iestājpārbaudījumu (portfolio prezentāciju): info@mplab.lv.

Kas un kad skatāms Kuršu ielā 20?

Studiju gala darbu izstāde “S.P.A.” (sound.pitcure.art jeb skaņa.attēls.māksla):

Studiju noslēgumā, studenti attīsta savu mākslas praksē balstītu pētījumu un rada pētniecībā balstītu mākslas darbu. Izstādē būs redzami 7 studentu darbi dažādās tehnikās – kā audiovizuālas instalācijas, interaktīvi darbi, 3D vides, kas katrs vēsta par kādu pētījuma problēmu – mākslas un bioloģijas attiecībām, digitālās vides ietekmi uz cilvēka labbūtību, BMX subkultūras vēsturi, dažādām ar vidi un ekoloģiju saistītām problēmām un aktualitātēm. Mākslinieki: Artūrs Goldmanis, Adelīna Kalniņa, Elza Ozola, Emīlija Paškeviča, Pēteris Sīlis, Spāre Vītola, Reinis Žodžiks.

Foto un video izstāde “Stāde” – 1. kursa 2. semestrī studenti apgūst foto un video moduļus, kuru rezultātā tiek veidoti darbi izstādei.

2. kursa studentu veidotie darbi skaņas mākslā un gala projekti studiju modulī “Jauno mediju valoda”, kuros studenti veidojuši jaunas vai alternatīvas saskarnes jeb lietotāja interfeisus pierastām un jaunām lietotnēm un digitāliem objektiem.

Studentu un absolventu performanču vakars – 16. jūnijā pulksten 18.30. Vakara gaitā ar muzikāliem priekšnesumiem un DJ setiem uzstāsies Spāre un Reinis, P3 un DJ Orthodox.

Izstāžu darba laiki – no 18. līdz 29. jūnijam no pulksten 18.00 līdz 21.00 (Līgo svētku nedēļas nogalē no 23. līdz 26. jūnijam slēgts).

 

TweetArhīvs: 2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009