SKAŅAS DIENAS

Skaņas un mediju mākslai veltītais festivāls “Skaņas dienas” norisināsies no 18. – 21. maijam Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā (MPLab, mplab.lv), Kūrmājas prospektā 13, Liepājā, piedāvājot interesentiem, mākslas un mūzikas studentiem un profesionāļiem atvērtu, bezmaksas darbnīcu programmu un audiovizuālu performanču vakaru. Festivāls “Skaņas dienas” tiks atklāts ar diskusiju “Neatkarības skaņas” 18. maija vakarā, kurā piedalīsies divu paaudžu ģitāristi, politiskās neatkarības aizstāvis, “Līvu” dibinātājs Juris Pavītols un talantīgais ģitārists Roberts Dinters, kurš atbalsta neatkarību no robežām radošās izpausmēs. Starppaaudžu diskusija ievadīs 3 dienu programmu ar darbnīcām un priekšnesumiem, kas veltīti skaņas un mediju mākslai, radošai izpausmes brīvībai un elektroniskai eksperimentālai mūzikai.

Šī gada festivālā uzsvars tiek likts uz satikšanos klātienē – gan stiprinot savstarpējās attiecības ar radošo kopienu, gan piedzīvojot un baudot skaņu telpā, un iegūstot jaunas prasmes, izvēloties darboties kādā no festivāla darbnīcām. Daļa darbnīcu papildus būs pieejamas arī dalībai attālināti tiešsaistē.

Piesakies darbnīcai līdz 18. maijam (dalība visiem bez maksas, dalībnieku skaits ierobežots): https://sound.mplab.lv/

“Skaņas dienās” satiksies jaunie mākslinieki, mūziķi, studenti, profesionāļi un skaņas un mediju mākslas interesenti. Festivālā norisināsies skaņas mākslas darbnīcas, diskusijas, prezentācijas un performanču vakars. Festivāla centrālais notikums – “Skaņas dienu” koncerts – apmeklētāiem piedāvās audiovizuālu elektroniskās un eksperimentālās mūzikas programmu, kā arī ļaus piedzīvot telpiskas skaņas burvību, ap publiku izvietotā skaņu sistēmā dzīvā performancē atskaņotjot darbnīcā veidotus skaņdarbus. Koncerts notiks sestdien, 21. maijā pl. 19.00, Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā, sapludinot robežas starp mākslu un mūziku. Koncertā ar solopriekšnesumu uzstāsies latviešu elektroakustiskās un eksperimentālās mūzikas komponists Platons Buravickis, jauno mediju mākslinieks Glociks, eksperimentālās elektroniskās mūzikas duets Nejauši, Slābens un Nosalis, Imantas Reivists, dejas ar DJ Orthodox, būs skatāmi un dzirdami arī festivāla ietvaros notikušo darbnīcu dalībnieku veidoti priekšnesumi.

Dalībniekiem tiek piedāvātas 4 radošās darbnīcas:

Platons Buravickis (LV) – akadēmiskās mūzikas komponists, pianists un improvizators, īpašu vietu viņa daiļradē aizņem elektroakustiskā mūzika. Darbnīcā koncentrēsies uz materiāla nozīmi mūsdienu mākslā un iepazīstinās ar skaņas granulāro sintēzi MAX vizuālās programmēšanas vidē. Darbnīca pieejama arī tiešsaistes apmeklējumam.

Huans Duarte Regino (MX/FI) – mediju mākslinieks un pētnieks, doktora grāda kandidāts Aalto universitātē, Somijā. Strādā ar interakciju ģeneratīvas mākslas eksperimentos, kas pēta digitālo un analogo platformu izpausmes vides mediju ietekmē. Darbnīcā dalībnieki, strādājot ar skaņu, apgūs daudzkanālu telpiskošanas instrumenta izveides procesu, kā arī skaņas telpiskošanas rīku mūzikas performancēs un instalācijās. Darbnīcā pārsvarā tiks lietotas atvērtā koda programmas, piemēram, Pure Data, Supercollider un Reaper.

Krišjānis Rijnieks (LV/FI) – jauno mediju mākslinieks un kopienas radošo laboratoriju FabLab eksperts, kurš šobrīd strādā Aalto Fablab, Aalto Universitātē, Somijā. Darbnīcā būs iespējams apgūt, kā lietot atvērtā koda multimediju apstrādes programmu FFmpeg, lai papildinātu video ar unikāliem filtriem, izmantojot GLSL šeideru krātuvi Shadertoy.

Reinis Naļivaiko (LV) – digitālais, radošais, elektroniskais mūziķis un skaņas mākslinieks, entuziastisks modulārās sintēzes pasaules pētnieks. Darbnīcā ar modulārās sintēzes palīdzību tik radīti dabas iedvesmoti skaņas objekti. Dalībnieki apgūs pamatprincipus, kā darboties ar modulāro sintezatoru MPLab studijā.

 

Programma:

Trešdiena, 18.05.2022. 19.00
ATKLĀŠANA (Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā, MPLab, Kūrmājas pr. 13)
Atklāšana un diskusija “Neatkarības skaņas” (piedalās Juris Pavītols un Roberts Dinters)

Ceturtdiena – sestdiena 19. – 21.05.2022. 10.00 – 17.00
DARBNĪCAS ((Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā, MPLab, Kūrmājas pr. 13)
Darbnīcas, darbs pie individuāliem un grupu radošajiem projektiem

Sestdiena 21.05.2022. 19.00
KONCERTS (Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā, MPLab, Kūrmājas pr. 13)
Skaņas dienu koncerts un darbnīcu rezultātu prezentācijas – performances

Vairāk informācijas un pieteikšanās darbnīcām: https://sound.mplab.lv/

“Skaņas dienas” organizē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab) sadarbībā ar biedrību ASTE. Art, Science, Technology, Education. “Skaņas dienas” atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF).

TweetArhīvs: 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009