UPDATE EXTENDED – festivāla paplašinātā programma

No 7. līdz 14. decembrim norisināsies jauno mediju mākslas festivāls UPDATE EXTENDED. Festivāla paplašinātajā programmā ir diskusijas un meistarklases par mākslu un tehnoloģijām tiešsaistē (ZOOM platformā). UPDATE ir paredzēts studentiem, jaunajiem māksliniekiem, profesionāļiem un citiem interesentiem, kas vēlas papildināt vai iegūt jaunas zināšanas un kompetences darbā ar digitālām tehnoloģijām. Festivāla programma paredzētas arī interesentiem bez priekšzināšanām, visi notikumi pieejami bez maksas. Darba valoda: angļu.

No 6. līdz 7. decembrim Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā norisināsies radošā programmētāja Patrika Boržā (Patrick Borgeat, DE) meistarklase “Ievads papildinātās realitātes veidošanā”.

Otrdien, 7. decembrī, pl. 18.00 – 20.00 tiešsaistē varēs apmeklēt inovatīvā imersīvo mediju mākslinieka Franca Fišnallera (Franz Fischnaller, IT) meistarklasi un lekciju “Papildināts stāstījums” par dažādiem papildinātās realitātes (AR) naratīva veidiem, to veidošanas pamatprincipiem un lielākajiem izaicinājumiem, kā arī pielietojuma veidiem. Mākslinieks atklās radošās aizkulises saviem nesenākajiem projektiem – lielizmēra imersīvām muzeju un mākslas instalācijām Rietumeiropā.

Ceturtdien, 9. decembrī, pl. 18.00 – 20.00 norisināsies tiešsaistes diskusija “Iekļaujoša māksla un dizains – digitālā perspektīva”, kurā varēs tikties ar māksliniecēm, pētniecēm un dizainerēm, kas veidojušas iekļaujošus mākslas darbus un produktus cilvēkiem ar dažādām fiziskām un mentālām iespējām, padziļināti diskutējot par digitālo tehnoloģiju sniegtajām iespējām un izaicinājumiem mākslas un vides pieejamības veidošanā. Tiks salīdzināta dažādu valstu pieredze iekļaujošu prakšu un vides pieejamības veicināšanā – ne vien kā patērētājam, bet arī kā radoša satura veidotājam. Diskusijā piedalās: mūziķe Embla Skjūza (Amble Skuse, UK), pētniece, pieredzes dizaina entuziaste un VReach dalībniece Kristiāna Kārkliņa (LV), māksliniece, mākslas mediatore un mākslas pieejamības projektu vadītāja Lība Bērziņa (LV), kā arī māksliniece Gabriele Gervickaite (Gabrielė Gervickaitė, LT)

Otrdien, 14. decembrī  pl. 18.00 – 20.00 Mākslas pētījumu laboratorija organizē diskusiju “Māksla kā pētniecība: iespējas un izaicinājumi”, kurā mākslinieki-pētnieki Denijs Plūhers (Dani Ploeger, NL) un Vitauts Mičelkevičs (Vytautas Michelkevičius, LT) iepazīstinās klausītājus ar pētniecības nozīmi viņu mākslas praksē un dažādām pieejām, kā pasauli pētīt caur mākslu. Darbnīcas moderatores – mediju teorētiķes Ilvas Skultes (LV) – vadībā tiks iepazīta mākslinieka-pētnieka metodoloģija un dzīvesveids.

UPDATE EXTENDED notiks ZOOM platformā. Visām diskusijām var pievienoties, klikšķinot uz šīs saites

UPDATE organizē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab) sadarbībā ar biedrību ASTE. Art, Science, Technology, Education (www.aste.gallery).

UPDATE top ar Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” atbalstu projekta “GREEN Revisited. Encountering Emerging Naturecultures” ietvaros. UPDATE atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF).

 

Informāciju sagatavoja: Anna Priedola, info@mplab.lv, +371 27832477

TweetArhīvs: 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009