UPDATE festivāls tiešsaistē un Mākslas pētījumu laboratorijā

 

No 22. līdz 30. novembrim notiks jauno mediju mākslas festivāls UPDATE. Festivāla programmā ir diskusijas, meistarklases, lekcijas un darbnīcas par mākslu un tehnoloģijām tiešsaistē (ZOOM). UPDATE ir paredzēts studentiem, jaunajiem māksliniekiem, profesionāļiem un citiem interesentiem, kas vēlas papildināt vai iegūt jaunas zināšanas un kompetences darbā ar digitālām tehnoloģijām. Festivāla programma paredzētas visiem, arī interesentiem bez priekšzināšanām, visi notikumi pieejami bez maksas. Darba valoda: angļu.

No UPDATE programmas jāizceļ mākslinieces, mākslas kritiķes un kuratores Elenas Perlmanes (Ellen Pearlman) meistarklasi, kas notiks pirmdien, 22. novembrī no pulksten 18.00 tiešsaistē. Perlmane  dalīsies savās unikālās zināšanās un filosofijā, kas iegūta pētniecībā un praktiskā darbā. Meistarklase paredzēta tiem, kam interesē tādas tehnoloģiju jomas kā – mākslīgais intelekts, papildinātā realitāte, virtuālā realitāte, cilvēka-datora komunikācija un interfeisi.

Trešdien, 24. novembrī plkst. 18.00 notiks projekta GREEN dalībnieku prezentāciju panelis un diskusija. GREEN (“GREEN Revisited: Encountering Emerging Naturecultures”) projekts analizē plaši pielietoto jēdzienu “zaļš”, kas simboliski tiek asociēts ar “dabisko”, projekts cenšas pievērst uzmanību tam, ka šādi virspusēji koncepti tiek pielietoti, lai maskētu pieaugošo tehnikas un tehnoloģiju ietekmi uz dabu un vidi. Vairāk par projektu mājas lapā: http://green.rixc.org/.

Sarunas par papildināto realitāti turpināsies ceturtdien, 25. novembrī pulksten 18.00, kad būs iespējams dzirdēt pieredzes stāstus un viedokļus par AR (augmented reality) aplikāciju un projektu veidošanu no praktizējošiem produktu attīstītājiem, producentiem un māksliniekiem.

Piektdien, 26. novembrī pulksten 18.00 notiks Stīvena Jupaina (Steven Jupijn) vadīta 2 stundu gara meistarklase par to, kādas prasmes, zināšanas un domāšanas veids nepieciešams, lai strādātu augsti pelnošajā virtuālās realitātes (VR) aplikāciju veidošanas industrijā. Jupains strādā par tehnisko mākslinieku uzņēmumā Apollo Journey (www.apollojourney.com/).

Otrdien, 30. novembrī pulksten 18.00 notiks diskusija par mākslinieka lomu cīņā pret klimata pārmaiņām un ilgtspējīga dzīvesveida popularizēšanā. Diskusija meklēs atbildes uz tādiem jautājumiem kā: kā runāt par atkritumiem, otrreizējo pārstrādi, ilgtspējību un resursiem mākslas praksēs? Vai ilgtspējīgie mākslinieki tomēr nav daļa no greenwashing stratēģijas (greenwashing – tas, kas izliekas “zaļš”).

Festivāla laikā dalībniekiem būs pieejamas darbnīcas, kuru mērķis ir sniegt specifiskas, tehniskas zināšanas, jaunas iedvesmas un pieredzi darbā ar kādām tehnoloģijām. Programmā piedāvātas skaņas ierakstu un apstrādes darbnīca, imersīvās skaņas instalāciju veidošanas darbnīca, dalībnieki strādās ar modulāro sintezatoru, 3D skenēšanu un kustības izsekošanas (motion tracking) tehnoloģijām. Būs iespējams apgūt arī programmu vvvv, kas ir instruments, ko izmanto VJ-ošanā (reāllaika vai iestudētas manipulācijas ar video, kas tiek izmantotas audiovizuālās instalācijās vai kalpo par fonu mūzikai, koncertiem, izrādēm u.tml.).

Festivāls notiks ZOOM platformā. Pilnu festivāla programmu, papildus informāciju un informāciju par reģistrēšanos var atrast mājas lapā: https://update.mplab.lv/.

UPDATE organizē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab) sadarbībā ar biedrību ASTE. Art, Science, Technology, Education (www.aste.gallery), jauno mediju kultūras centru RIXC (www.rixc.org) un BIAN, Baltijas Imersīvā skaņas tīklu (www.balticimmersive.net/).

UPDATE top ar Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” atbalstu projekta “GREEN Revisited. Encountering Emerging Naturecultures” ietvaros. UPDATE atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF). Darbnīca “Space in Sound | Sound in space” realizēta ar programmas “Nordic Culture Point” atbalstu.

Pilna programma un papildus informācija: https://update.mplab.lv

Informāciju sagatavoja: Maija Demitere, maija@mplab.lv, +371 29948430

 

TweetArhīvs: 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009