OPEN LAB radošā darbnīca un diskusija "Necilvēki: starpsugu komunikācija"

Atvērtās mākslas izglītības cikla "Open Lab" diskusijas "necilvēki//starpsugu komunikācija'' dalībnieki iedziļināsies jautājumos,
kas saistīti ar cilvēka – dabas komunikāciju: kādi signāli ir pieejami, kas spētu cilvēku informēt par dabas norisēm, problēmām, un kā šos datus iespējams iegūt / uztvert un interpretēt tā, lai tie būtu cilvēkam saprotami? Kāda loma ir sonifikācijām, vizualizācijām u.c. mākslas izpausmēm, lai pievērstu cilvēku uzmanību globālām un lokālām dabas problēmām? Kā no citu sugu piemēra mācīties simbiotisku attiecību veidošanu un kāda nozīme ir parazītismam dabā? Kāda ir citu sugu nozīme kultūras veidošanā?
Piedalās:
mediju mākslinieks Mindaugas Gapševičius (LT/DE),
radošais programmētājs un datormūzikas pārstāvis Patrick Borgeat (DE),
mediju māksliniece Paula Vītola,
vides eksperte Sniedze Više,
Viļņas mākslas akadēmijas Fotogrāfijas un mediju mākslas fakultātes dekāns un ilggadējs Nidas mākslas kolonijas vadītājs un kurators Vytautas Michelkevičius (LT)
Diskusiju moderē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas vadītāja Anna Priedola
Nākošajās divās dienās pēc diskusijas darbnīcas dalībnieki iesaistīsies aktīvā tēmas pētīšanā un mākslas darbu veidošanā mentoru vadībā. Darbnīcā mēģināsim ieklausīties dažādu organismu un citu necilvēku teiktajā. Darbnīcas dalībnieki apstrādās un interpretēs dažādus datus un signālus dabā un pilsētvidē, tos sonificējot, vizualizējot, apstrādājot un interpretējot performatīvos, audiovizuālos un/vai interaktīvos mākslas darbos, kas tiks publicēti tiešsaistes izstādē platformā openlab.mplab.lv
Darbnīcas mentori:
Patrick Borgeat
(Karlsrūes Mūzikas universitātes Mūzikas informātikas un muzikoloģijas institūts, DE) http://www.cappel-nord.de/b/
Mākslinieks un radošais programmētājs kas nodarbojas ar reallaika programmēšanu (live coding) skaņas, vizuālo un interaktivo mediju nozarēs, kā arī tīkla programmēšanā, veidojot imersīvas vides.
Viņaprāt, informācija un procesi var tikt transformēti jebkurā medijā lai pieredzētu tos dažādos veidos, novērtētu modeļu attīstību lai gūtu jaunu perspektīvu par šiem procesiem.
Mindaugas Gapševičius
(Bauhaus universitāte Veimārā, DE)
http://triple-double-u.com/about/
Mākslinieks, koordinators un kurators, kurš dzīvo un strādā Berlīnē un Viļņā. Gapševičius ir bijis aktīvs dalībnieks starptautiskajos jauno mediju mākslas tīklos, kas stimulēja tīklu veidošanos starp Rietumu un Baltijas valstīm deviņdesmitajos gados. Viņa darbs visvairāk saistīts ar tīkla mākslu, programmatūru un interaktīvu lietotāja interfeisu(saskarni), bet pēdējā desmitgadē viņš intensīvi pievērsies biomākslas praksei.
vairāk informācijas un pieteikuma forma darbnīcai saitē:
https://docs.google.com/.../1FAIpQLScy4cKog3.../viewform...
Diskusija ritēs angļu valodā.
Projekts "Open Lab" kopš 2018. gada norisinās Liepājā un tiešsaistē, un tā mērķis ir mediju mākslas izglītību padarīt pieejamu arī ārpus akadēmiskās vides. To organizē elektroniskās mākslas un mediju centrs E-LAB sadarbībā ar Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju un atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde un Liepājas Universitāte
Tweet







Arhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009