E-LAB un MPLab ielūdz uz Open Lab II diskusiju "Krīze"

Šī gada Open Lab ciklu atklās diskusija par šī brīža visaptverošo aktualitāti – krīzi sabiedrībā, ekonomikā, politikā, ekoloģijā un personas identitātē. Diskusijā satiksies performanču mākslinieki, literatūrzinātnce un psiholoģe, lai krīzes fenomenu aplūkotu no dažādiem skatpunktiem, atskatoties arī uz pagātnes piemēriem, kā cilvēce attīstījusies, pārvarot krīzes ielejas – bieži vien patverdamās mākslas dziedinošajā pasaulē. Taču šodien visdziļākajā krīzē nokļuvuši tieši mākslas un kultūras darbinieki. Diskusijā mēģināsim rast atbildes, kādas mākslas stratēģijas nepieciešams izmantot, lai pārvarētu šodienas izaicinājumus.

Diskusijas laikā gūtās atziņas kalpos kā iedvesmas avots radošās darbnīcas dalībniekiem, kas mentoru – mākslinieku apvienības GolfClayderman dalībnieku Margrietas Griestiņas un Aksela Bruka – vadībā radīs mākslas darbus kā atbildi krīzei.

Radošās darbnīcas rezultāti būs aplūkojami izstādē tiešsaistē un Liepājas pilsētvidē.

Pēc ievada par krīzes pārvarēšanas metodēm nākamajās trīs Open Lab darbnīcās dalībnieki varēs padziļinātāk iepazīties un radoši izteikties par jomām, kurās pašlaik norisinās visievērojamākās un nozīmīgākās pārmaiņas – ekoloģiju un starpsugu attiecībām septembrī; priekšstatos par dzimumlomu sadalījumu oktobrī un informācijas drošticamību mākslīgā intelekta ģenerēto attēlu un algoritmu moderētās saziņas laikmetā 2021. gada februārī.

Projektu organizē elektroniskās mākslas un mediju centrs E-LAB, atbalsta Liepājas Universitāte, MPLab, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas Kultūras pārvalde.

 

foto: no 2018. gada Open Lab diskusijas "Virtuālās realitātes"

TweetArhīvs: 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009