Atklāj kolektīvu izstādi individuālai apskatei tiešsaistē "Undeleted"

Tīmekļā vietnē undeleted.mplab.lv ir apskatāmi 6 jauno mākslinieku darbi, kas veidoti īpaši tiešsistes izstādei. Jaunie mākslinieki pēta, kā izstādes pieredze var tikt pārnesta uz attālinātu individuālu darbu apskati un ko var uzskatīt par autentisku pārdzīvojumu mediētas saskarsmes un mašīnmācīšanās laikmetā.

Izstādē piedalās Sintija Plāce ar darbu “Akusmātiskā ekosistēma”, kas attēlo inscenētu "meža peldi" mājas apstākļos. Darbā ar tehnoloģiju palīdzību (skaņu un gaismu) tiek simulēta saskarsme ar dabu, tādējādi radot iespēju uzturēt zemapziņā esošo, iedzimto emocionālo pieķeršanos dabas procesiem un dzīvībai, pat ja nākotnē daba, kādu mēs to pazīstam, iznīktu. Otrs izstādes mākslinieks ir Andrejs Poikāns ar darbu “The Garden” (Dārzs), kurā pētīta reakcija, kas veidojas, cilvēkam izdzirdot paša balsi, ko atveido mašīnmācīšanās tehnoloģijas. Viltus ziņu un datorģenerētu attēlu un video laikā mākslinieks piedāvā katram iedziļināties savās sajūtās un pārdomās par balsi kā daļu no identitātes.Andra Strautiņa piedāvā izpētīt savu izveidoto Liepājas dzīvnieku kapsētas kapu kopiņu arhīvu un skaņas ierakstu kompozīciju. Izstādē piedalās arī Mārtiņš Vējš ar kinētisku instalāciju “Gaismas vilciens”, bet Anja Vīksne aicina apgūt ķermenisko apzinātību ar imersīvu tehnoloģiju vadītiem elpošanas vingrinājumiem.

 

Izstādi organizē Mākslas pētījumu laboratorija, MPLab un biedrība ASTE. Art, Science, Technology, Education. Izstādi atbalsta: Liepājas Kultūras pārvalde, Kurzemes plānošanas reģions, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas Universitāte.

 


TweetArhīvs: 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009