MPLab darbiniece Diana Lelis kopā ar Liepājas Universitātes rakstniecības studentiem atklāj multimediālu dzejas krājumu BURTNOTE(I)S

15. jūnijā plkst. 15.00 Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas telpās tiks atvērts dzejas krājums BURTNOTE(I)S.  Krājums ir digitālā formātā un būs lasāms, pētāms, un klausāms ikvienam LCZB mājaslapas apmeklētājam šeit.

Dzejoļu autori un krājuma sakārtotāji ir Liepājas Universitātes Rakstniecības studiju programmas 1. kursa deviņi maģistranti, bet teksti ir noslēguma darbs studiju kursā “Aktuālas tendences latviešu bērnu literatūrā”.

“Studiju uzdevums bija iepazīt konkrētās dzejas teorētiskos un kultūrvēsturiskos aspektus, izpētīt vairāku autoru (galvenokārt latviešu dzejnieku Jāņa Baltvilka un Māra Runguļa) dzejas piemērus un katram radīt divus dzejoļus, no kuriem vienā dominētu vizuālie, bet otrā – skaniskie signāli. Studenti ne tikai izpildīja šos mācību uzdevumus, bet arī patstāvīgi gan sakārtoja, gan rediģēja tekstus, gan radīja krājuma nosaukumu. Tajā burvīgi “sarunājas” vārda “notes” nozīmes, kas angļu valodā ir – piezīmes, bloknots, bet atbilstoši kurzemnieku izrunai – arī notis (līdzīgi kā aces, zoses, goves), gan vecvārdā izteikta vajadzība, nepieciešamība. Manuprāt, rezultāts ir gana labs, tāpēc mums radās note piedāvāt to arī citiem lasītājiem,” ar krājuma tapšanas niansēm iepazīstina lektore Sandra Okuņeva.

Krājuma veidotāji ievadā raksta: “BURTNOTE(I)S ir gan klausāmas un runājamas skaņu spēles, gan skatāmi un atšifrējami burtu prieki, kas līniju burtnīcas veidolā atsauc atmiņā bērnībā veidotos pierakstus.”

Krājuma atvēršana notiks Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālā mācību centra telpās (filiālbibliotēkā "Vecliepājas rūķis"), ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

TweetArhīvs: 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009