Izstādes “Plastiskā daba” atklāšana 8. novembrī pulksten 18.00

Digitālās mākslas izstādes “Plastiskā daba” atklāšana notiks 8. novembrī plksten 18.00 Liepājā, ZIvju ielā 3 (blakus galerijai “Romas Dārzs”). Izstāde ir 11. starptautiskās jauno mediju mākslas nedēļas UPDATE: Human. Nature noslēdzošais pasākums, kurā būs iespēja sastapt visus festivāla viesus – mediju mākslas profesorus, studentus, visapkārt pasaulei rezidējošus māksliniekus, kā arī kuratorus, kas tiecas bagātināt reģionālo mākslas ainu ar laikmetīgiem digitālās mākslas notikumiem.

Izstāde “Plastiskā daba” pulcē 16 mediju māksliniekus no Latvijas, Lietuvas, Vācijas un Nīderlandes. Savos darbos – fotogrāfijā, video, animācijā, virtuālajā realitātē un imersīvās skaņu ainavās – viņi pēta cilvēka, dabas un tehnoloģiju mijiedarbību, liekot pārvērtēt dabisko cilvēkā un cilvēcisko dabā.

Kā ķermeņa un gēnu modifikācija, hormonālā terapija, mediēta komunikācija, ainavas pārveide un citi šodien sastopamie dabas/kultūras hibrīdi virza sabiedrības attīstību laikā, kad vardarbība, apspiešana, un indivīda pašnoteikšanās vajadzību apklusināšana joprojām tiek uzskatītas par “dabiskām” cilvēka īpašībām? Vai imersīvie mediji, kas ļauj iejusties otra ādā, veicinās empātijas veidošanos? Vai garas diskusijas tīmekļa kopienās rada izpratni par agresijas mehānismiem, lai apturētu to atkārtošanos?
Starptautiskās izstādes “Atjaunināt cilvēka dabu” darbi pēta pret-dabisko un pār-dabisko rīcības brīvību, ko cilvēkam sniedz zinātne un tehnoloģija, un tās atstātās pēdas indivīda un sabiedrības apziņā. Caur pieredzi virtuālajā realitātē un dalību performatīvās grupu pastaigās skatītājs varēs uz modificēt savu uztveri, lai salīdzinātu dažādus skatpunktus.

Izstādes atklāšanā apmeklētāji varēs vērot vācu mākslinieku Seongmin Yuk, Giorgi Gedevanidze un Faidon Gialis performanci Connected Realities / Savienotās Realitātes, kas pārbauda virtuālās realitātes sniegto spēju iejusties cita ādā. Pēc performances skatītāji pēc savas vēlēšanās varēs paši izmēģināt mākslinieku no Raspberry Pi mikrodatoriem izveidoto virtuālās realitātes sistēmu.

Izstāde pieejama bez maksas un būs atvērta no 8. līdz 24. novembrim:
Otrdien – piektdien 16.00 – 19.00
Sestdien, svētdien 11.00 – 16.00

Jauno mediju mākslas nedēļa “Update: Human. Nature” notiek projekta Green Revisited encountering emerging naturecultures / green ietvaros.

“Update: Human. Nature” Liepājā organizē Mākslas pētījumu laboratorija, MPLab sadarbībā ar biedrību ASTE. Art, Science, Technology, Education, E-LAB, Elektroniskās mākslas, mediju centru un RIXC, Jauno mediju kultūras centru.

“Update: Human. Nature” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”.

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009