Jauno mediju mākslas nedēļā “UPDATE”, Liepājā, būs izstādes, seminārs un radošās darbnīcas

Jauno mediju mākslas nedēļa “Update” (Atjauninājums) notiks Liepājā, Mākslas pētījumu laboratorijā, MPLab no 4. līdz 8. novembrim. Šī gada tēma – “Update: Human. Nature” (Atjauninājums: Cilvēks. Daba). Tēmas ietvaros nedēļas viesi un dalībnieki pētīs mūsdienu cilvēka un dabas attiecību filosofiskos, tehnoloģiskos, ekoloģiskos un mākslinieciskos aspektus.

“Update” ir ikgadējs jauno mediju mākslas notikums, kas kopš 2008. gada skata katra gada aktuālākās tendences mākslā un zinātnē. Nedēļas programmā ir radošās darbnīcas, zinātniskais seminārs, atvērto ideju vakari un divas izstādes ar dažādu starptautisku un vietējo jauno mediju un laikmetīgo mākslinieku dalību.

Interesentiem ir pieejamas 5 radošās darbnīcas, kas katra notiks no pirmdienas, 4. novembra, līdz ceturtdienai, 7. novembrim. Darbnīcas vadīs Ķelnes Mākslas akadēmijas profesors Žilvins Lils (Žilvinas Lilas), nīderlandiešu mākslinieks un kultūrkritiķis Danijs Plogers (Dani Ploeger), lietuviešu fotogrāfs un kurators Petrs Saulens (Petras Saulėnas), Tūrs Karis (Thuur Caris), subkultūru pētnieks un pasniedzējs Populārās kultūras akadēmijā, Nīderlandē.

Darbnīcas pieejamas visiem interesentiem bez maksas. Darbnīcu apraksti un pieteikšanās pieejama mājas lapā: http://iweek.mplab.lv.

Nedēļas noslēgumā notiks divas izstāžu atklāšans – pirmās – izstādes “Plastiskā daba” – atklāšana notiks piektdien, 8. novembrī, pulksten 18.00 Roma Art Hotel pagraba telpās (Zivju ielā 3). Izstādē piedalīsies dažādi jauno mediju mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Vācijas un Nīderlandes.

Otra izstāde “Update: Human. Nature” atspoguļos nedēļas laikā notikušo darbnīcu rezultātus un būs pieejama ikvienam interesentam bez maksas setdien un svētdien, 9. un 10. novembrī no 12.00 – 18.00 Mākslas pētījumu laboratorijas, MPLab telpās (Kūrmājas prospektā 13, ieeja no sētas).

Vēl jauno mediju nedēļas programmā – zinātniskais seminārs (piektdien, 8. novembrī pulksten 13.00) ar dažādām prezentācijām un lekcijām par cilvēka, dabas un tehnoloģiju mijiedarbi, Atvērto ideju telpa (trešdien, 6. novembrī, pulksten 18.00), kurā ikviens aicināts pievienoties un dalīties savās zināšanās, pieredzē un meklēt jaunus sadarbības partnerus un līdzīgi domājošos jauno mediju mākslas un tehnoloģiju jomā. Pirmdien un otrdien, 4. un 5. novembrī, katru dienu pulksten 17.00 notiks lekcijas – dalīšanās pieredzē (Skill Sharing), kurā 3 stundu laikā dažādi jauno mediju mākslas jomas profesionāļi un praktizējoši mākslinieki piedāvās savas īpašās prasmes un zināšanas ikvienam interesantam koncentrētā un radošā veidā.

Vairāk par nedēļas notikumiem, darbnīcu un lekciju apraksti pieejami mājas lapā – http://iweek.mplab.lv. Kontaktiem – Maija Demitere (maija@mplab.lv, 29948430) un Facebookhttp://fb.me/update.mplab/.

Jauno mediju mākslas nedēļa “Update: Human. Nature” notiek projekta Green Revisited encountering emerging naturecultures / green ietvaros.

 “Update: Human. Nature” Liepājā organizē Mākslas pētījumu laboratorija, MPLab sadarbībā ar biedrību ASTE. Art, Science, Technology, Education, E-LAB, Elektroniskās mākslas, mediju centru un RIXC, Jauno mediju kultūras centru. “Update: Human. Nature” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”.

TweetArhīvs: 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009