Jauno mediju mākslas absolventes piedalās Liepājas vizuālās mākslas izstādē

Šogad Liepājas vizuālās mākslas izstāde ir veltīta tēmai “Ceļā”, kas nav sastindzis process no viena galamērķa līdz otram, bet gan ir nebeidzama kustība. Turklāt ļoti dažādās izpausmēs. To var aplūkot gan ģeogrāfiskā aspektā, gan no izaugsmes viedokļa, gan arī daudz plašākā filozofiskā aspektā. Tā ir kustība, mijiedarbība, attīstība, pārmaiņas, centieni, sasniegumi, arī plūdums pēc miera, harmonijas un līdzsvara.

Lai veidotu šo izstādi, Liepājas muzejs ir aicinājis Liepājas un tās apkārtnes profesionālos māksliniekus iesniegt savus oriģināldarbus, kas tapuši ne senāk kā pēdējo divu gadu laikā. Šogad izstādē Liepājas muzejā piedalīsies arī četras jauno mediju mākslinieces – Ieva Vīksne skatītājam ļaus ar domu spēku vadīt savu zemūdens kustību virtuālajā realitātē, Līga Vēliņa lielo datu vizualizācijās ļaus novērtēt Latvijas un pasaules demogrāfisko attīstību, savukārt Milda Ziemane skatītājam ļaujs iegrimt imersīvā skaņu ainavā, bet Anna Priedola ļaus iepazīties ar "Ilgtspējas seju" – ilgspējīgas dzīves ekspertiem – Latvijas senioriem.

Šogad Liepājas vizālās mākslas izstādes žūrija, kuras sastāvā darbosies Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, gleznotājs Aleksejs Naumovs, Latvijas mākslinieku savienības prezidents Igors Dobičins un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītāja, profesore Vineta Groza, sadalīs Liepājas kultūras pārvaldes sarūpēto naudas balvu 1000 eiro apmērā.

Savas simpātijas balvas piešķirs arī izstādes atbalstītāji: Liepājas SEZ pārvalde, tūrisma aģentūra “Ap sauli”, Liepājas teātris, “ABC Print”, restorāns “Oskars”, restorāns “Portus” un Liepājas Simfoniskais orķestris.

Izstāde notiks Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē Kūrmājas pr. 16/18 no 4. oktobra līdz 3. novembrim, bet izstādes atklāšana un balvu pasniegšana paredzēta 4. oktobrī plkst. 17.

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009