Eirika Brandala interaktīvo darbu izstādes "Elektroniskās skulptūras" atklāšana

Eiriks Brandals ir mākslinieks un komponists no Norvēģijas, kurš pašlaik dzīvo Rīgā. Studējot mūzikas kompozīciju, māksliniekam radusies interese par elektronisku skaņas skulptūru veidošanu, kurās atklāts elektrisko shēmu iekšējais skaistums. Shēmas izvietojot arhitekturālā veidā, tās no funkcionāliem objektiem pārtop par mākslas objektiem.

Skaņa un gaisma darbos izmantota kā līdzeklis caurspīdīguma sajūtas radīšanai starp skatītājiem un skulptūru iekšējiem procesiem ar mērķi piešķirt skulptūrām neatkarīgu komunikācijas vienību īpašības. Izstādē būs aplūkojamas skulptūras no sērijām ihscaleexmouth un lawrenceihscale ir ar sensoriem aprīkotu skulptūru sērija, kas rada melodiskas viļņu formas un skaņas augstumu nosaka tas, cik daudz cilvēku atrodas telpā, kur viņi atrodas un kā pārvietojas. Arī exmouth un lawrence skulptūru sērijā izmantoti sensori, lai konstatētu tām apkārt esošo kustību un pielāgotu to skaņu, taču vēl papildus katra no šīm skulptūrām ir aprīkota ar diviem oscilatoriem (svārstību ģeneratoriem), kas noskaņoti ar nelielām atšķirībām, radot sitienus, kas mainās atkarībā no tiem apkārt esošās kustības. Katrai skulptūrai ir arī septiņi gaismas moduļi, kuri arī reaģē uz kustību, veidojot gaismas rakstus.

Izstāde būs skatāma līdz 28. jūlijam.
RIXC galerija atrodas Lenču ielā 2, Rīgā. Izstādes darba laiks: no pirmdienas līdz sestdienai 12.00 – 18.00, svētdienās slēgts.
Ceturtdienās un piektdienās uzņemam grupas: aicinām skolēnu / studentu grupas pieteikties izstādes apmeklējumam gida pavadībā, kā arī pastāstīsim par RIXC centru un festivālu – digitālās mākslas celmlauzi Latvijā.
Izstādes apmeklējums un gids – bez maksas.

Vairāk informācijas RIXC mājaslapā http://rixc.org, mākslinieka Eirika Brandala mājaslapa https://eirikbrandal.com/ 
Kontakti: rixc@rixc.org, 67228478

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Rīgas dome.

TweetArhīvs: 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009