Festivāls SKAŅAS DIENAS 2019 – elekroniskās mūzikas koncerti, skaņas mākslas izstāde un radošās darbnīcas

No 29. aprīļa līdz 5. maijam Liepājā, Tirgus ielā 9 norisināsies ikgadējais starptautiskais skaņas mākslai, mūzikai, eksperimentiem un jaunradei veltītais festivāls “Skaņas dienas”. Skaņas dienas ir platforma, kur satikties jaunajiem māksliniekiem, mūziķiem, studentiem, profesionāļiem un citiem, kuri ir ieinteresēti skaņā, mākslā, mūzikā un tehnoloģijās. Festivāla aktivitātes ir divi audiovizuālu performanču vakari, skaņas mākslas izstāde un radošās darbnīcas, mākslinieku prezentācijas, darbnīca bērniem un jauniešiem un citas.

Līdz 26. aprīlim iespēja pieteikt dalību festivāla centrālajai aktivitātei - radošajām darbnīcām starptautiski pazīstamu mākslinieku un mūziķu vadībā. Darbnīcas notiks Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā (MPLab):

Pieteikties radošajām darbnīcām var festivāla mājaslapā skana.mplab.lv/workshops vai rakstot uz e-pastu skana@mplab.lv. Dalība radošajās darbnīcās ir bez maksas.

Festivāla ietvaros 3. maijā 19:00 koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē norisināsies Elektroakustiskās mūzikas koncerts ar Eiropā augsti novērtētu, akadēmisko mūzikas izglītību ieguvušu elektroniskās un eksperimentālās mūzikas izpildītāju dalību. Koncertā piedalās darbnīcu vadītāji GANZFELD ar audiovizuālu algoritmiskās mūzikas performanci un Džons Grziničs - performance ar paša izstrādātu elektroakustisku instrumentu, kā arī mākslinieki no Latvijas - Platons Buravickis ar skaņdarbu klavierēm un elektronikai un audiovizuāls duets VOID.

4. maijā visas dienas garumā 13:00 - 18:00 festivāla norises vietā bijušās ratiņu rūpnīcas ēkā Tirgus ielā 9 notiks dažādas publiskas aktivitātes, uz kurām aicināti visu vecumu apmeklētāji, īpaši ģimenes ar bērniem un skolas vecuma jaunieši - būs iespēja apskatīt festivāla izstādi ar radošo darbnīcu rezultātiem un citiem skaņas mākslas darbiem gidu pavadībā. Izstāde būs atvērta arī svētdien, 5. maijā.  Norisināsies arī mākslinieces Paulas Vītolas (LV) radošā darbnīca “Viļņi - gaismas - ēnas” - tiks demonstrēti mākslinieces pašas izgatavoti mūzikas instrumenti, kuros skaņa tiek radīta, izmantojot dažādus gaismas avotus un kustīgas ēnas. Apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt šos mūzikas instrumentus, iepazīties ar to darbības principu un apgūt to, kā padarīt gaismu un ēnas dzirdamas, izmantojot saules baterijas.

4. maijā 19:00 būs iespēja iepazīties ar festivāla radošo darbnīcu rezultātiem - darbnīcu  vadītāji kopā ar dalībniekiem pastāstīs, kā gājis radošās darbnīcas laikā un sniegs performances.

Festivāla noslēgumā 4. maijā 20:00 norisināsies atvērtais performanču vakars Nx20, piedaloties jaunajiem māksliniekiem un citiem, kuri vēlas eksperimentēt bez formas vai satura ierobežojuma, izmantojot dažādus instrumentus, medijus, tehnikas. Katras performances garums ir 20 minūtes - mākslinieki aicināti pieteikt savu dalību, sūtot savas radošās darbības īsu aprakstu uz skana@mplab.lv .

Vairāk informācijas par festivālu mājaslapā sound.mplab.lv

Seko līdzi festivāla jaunumiem Facebook fb.com/skanas.dienas

Festivālu organizē Elektroniskās mākslas un mediju centrs E-LAB, sadarbībā ar Liepājas Universitātes mākslas pētījumu laboratoriju MPLab.

 

Festivālu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Liepājas kultūras pārvalde, Gētes institūts, Liepājas Universitāte, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma „Kultūra”.


Foto:
Radošā darbnīca "Un/natural fields" festivālā "Skaņas dienas" 2018, foto Michael McDermott.

 

TweetArhīvs: 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009