Noslēdzies valsts konkurss Latvijas mākslas un dizaina vidējās izglītības programmu audzēkņiem– žūrijā LMA un LiepU JMM eksperti

14. un 15. februārī Profesionālās kompetences centrā "Ogres tehnikums" norisinājās Valsts konkurss Latvijas profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem. Konkursā piedalījās divdesmit astoņi topošie multimediju mākslinieki, dizaineri, video operatori, kuri profesiju apgūst Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestādēs no Daugavpils, Jēkabpils, Valmieras, Rīgas, Liepājas, Ogres.

2018./2019. mācību gada konkursa tēma - "Kustīgs attēls multimediju vidē". Valsts konkursa dalībnieki piedalījās konkursā gan ar iepriekš veiktu mājas darbu, gan divās konkursa norises dienās veica konkursa uzdevumu.

Konkursa žūrija - trīs multimediju mākslinieki Māris Kalve, studijas “Kalve studija” vadītājs, Ineta Sipunova, Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas Skatuves videomākslas un datorgrafikas pasniedzēja un Anna Priedola, Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas studiju programmas direktore.

Mājas darbā konkursa dalībniekiem tika dots uzdevums apspēlēt viltus ziņu tēmu – veidot vizuālu animāciju, kura skatītājam rada vienu iespaidu, bet patiesībā pauž ko citu. “Darbi atstāja iespaidu, ka jaunieši prot patstāvīgi, neatkarīgi un oriģināli interpretēt notiekošo,” komentēja žūrijas pārstāve Anna Priedola. Kopumā žūrija, vērtējot jauniešu darbus, novēlēja turpmāk “vairāk domāt par uzdevuma idejisko būtību, attīrot ideju no liekā un apzinoties ziņas mērķi”, vēstī Latvijas Nacionālais kultūras centrs.


"Bija prieks piedalīties konkursa vērtēšanā – vidusskolu audzēkņu tehniskā sagatavotība ir ļoti augstā līmenī, kas priecē un ļauj cerēt sagaidīt spēcīgus refektantus šī un nākamo gadu iestājeksāmenos mākslas augstskolās," iespaidus novērtēja MPLab vadītāja Anna Priedola. Pasākuma ietvaros Anna Priedola prezentēja arī Liepājas Universites studiju programmas studentu un docētāju veikumu.

Pateicamies Latvijas Nacionālajam Kultūras centram par ielūgumu un Ogres Tehnikumam par lieliski organizēto pasākumu! Un apsveicam uzvarētājus!

Foto – no LNKC publicitātes materiāliem.

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009