Pirmdien, 12. novembrī, sagaidot festivāla ārzemju viesus, ar starpdisciplināru izstādi un starptautiski atzītu mākslinieku vieslekcijām un radošajām darbnīcām Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā (MPLab) Kūrmājas pr. 13 tiks atklāta 10. starptautiskā jauno mediju mākslas nedēļa iWeek, kam šogad, atzīmējot Latvijas Republikas simtgadi, dots sauklis Update jeb “ajaunināt” atbilstoši laika garam.
Pirmdien festivāla dalībniekiem un interesentiem, iepriekš piesakoties, būs iespēja piedalīties mini radošajās darbnīcās no plkst. 12.00 līdz 17.00, kurās mākslinieki Jans Georgs Glokners (Jan Georg Glöckner) un Jākobs Remins (Jacob Remin) prezentēs savu radošo darbību un dalīsies savās prasmēs. Vācu mākslinieks Jans Georgs Glokners izveidojis bioreakoru – līdzīgu tam, kādu izmanto Starptautiskajā Kosmosa stacijā, – kurā viņš audzē sēnes, un pēta enerģijas un resursu apmaiņu kā komunikācijas formu starp dažādām sugām. Bet inženiera izglīību ieguvušais beļģu mākslinieks Jākobs Remins veido instalācijas, kurās pauž kritiku par varas attiecībām, ko veido un uztur ar tehnoloģiju palīdzību. Šobrīd mākslinieks pētī reāllaika telpiskā virtuālās realitātes video tehnoloģiju, un savos atklājumos dalīsies arī ar iWeek apmeklētājiem.
Pēc darbnīcām plkst. 19.00 galerijā Kūrmājās pr. 2. stāvā tiks atklāta jauno pētnieku, Liepājas Universitātes jauno mediju mākslas doktorantu starpdisciplinārās māklsas izstāde “Update 1.0”. Izstādes darbos māksliniece Maija Demitere atspoguļos nekontrolējamo klimata pārmaiņu laikā aktuālo ilgtspējas problemātiku, Signe Pucena – nemateriālā, vietējā “vienkāršā cilvēka” kultūras mantojuma saglabāšanu, kas pasaules kontekstā atklājas kā pārsteidzošs un neatkārtojams, – bet mūsdienu datu plūsmas 3D grafikā atveidos Jānis Garančs, un alternatīvu vēsturisko ieraksta tehnoloģiju meklējumu rezultātus interakīvas instalācijas formā prezentēs mediju māksliniece Paula Vītola.
Vakara noslēgumā ar vieslekciju par spocīgo telpiskā video un virtuālās realitātes estētiku uzstāsies prestižās vācu Ķelnes Mediju un mākslas augstskolas (KHM) profesors Žilvins Lils (Žilvinas Lilas). Mākslinieks izglītību trīsdimensiju datorgrafikā ir ieguvis ASV, un piedalījies vairāku animācijas filmu izstrādē, iegūstot atzinību par
Nedēļas garumā Mākslas pētījumu laboratorijā norisināsies radošās darbnīcas imersīvas virtuālās vides izstrādē (point-cloud lāzerskenēšanas tehnoloģija) Žilvina Lila vadībā, 360° imersīvas skaņas pasaules izstrādē (Ambisonics un binaurālie ieraksti) Arta Kupriša un Māra Dejus vadībā, bet lietuviešu mākslinieka Artūra Bukauska (Arturas Bukauskas) darbnīcā varēs veidot eksperimenālo kino, savukārt indiešu horeogrāfa un režisora Avika Parkūra (Avikk Parkour) vadībā varēs eksperimentēt ar paplašināto realitāti, un kopā ar Janu G. Glokneru – pētīt starpsugu attiecību estētiku. Darbnīcu rezultātus varēs aplūkot izstādē “Update 2.0”, kuras atklāšana gaidāma piektien, 16. novembrī plkst. 18.00 MPLab.
Festivālā noslēguma programmā piektdien, 16. novembrī, arī konference “Medijpratība – no mediju arhaeloģijas līdz tehnoekoloģijām” no plkst. 13.00 – 17.00, kurā savus pētījumus prezentēs mediju mākslas un tehnoloģijas nozaru doktoranti. Savukārt vakarā no plkst. 20.00 kultūrvietā “Kursas Putni” F. Brīvzemnieka ielā 28 skatītājiem atvērta festivāla performanču programma.
Izstādes “Update 1.0 un 2.0” aplūkojamas arī sestdien, 17. novembrī, Kūrmājas pr. 13.
Festivāla īpašais notikums ir Atvērtā ideju telpa jeb Show&Tell vakars otrdien, 13. novembrī, kurā ikviens entuziasts var starptautiskajai mediju mākslinieku un pētnieku publikai prezentēt savu mākslas projektu vai produkta ideju, lai atrastu domubiedrus un atbalstītājus.
Festivālu organizē elektroniskās mākslas un mediju centrs E-LAB sadarbībā ar MPLab un jauno mediju kultūras centru RIXC. Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
Vairāk informācijas par festivāla programmu un radošajām darbnīcām: iweek.mplab.lv
Atbildes uz jautājumiem un pieteikšanās radošajām darbnīcām, rakstot maija@mplab.lv .
Foto: no iWeek: Fast Forward 2017. gadā notikušo radošo darbnīcu rezultātu izstādes
Tweet