Šī gada Zinātnieku naktī Liepājas Universitātes jauno mediju studentu un absolventu darbi bija aplūkojami nevien Liepājā, bet arī Salaspilī – LU Biloģijas institūta ekspozīcijā "Mīmikrija", ko kūrēja docētājs Jānis Jankevics.
Bioloģijas kontekstā šis jēdziens apzīmē parādību, kad viena suga gūst priekšrocības, ārēji līdzinoties citai sugai vai nedzīvam objektam. Vārda izcelsme meklējama grieķu valodas vārdā “mimetikos”, kas tulkojumā nozīmē “imitējošs”. Imitēšana nav tikai daļa no dabas procesiem, bet arī neatņemama mākslas sastāvdaļa. Izstādē varēja aplūkot vairākus jauno mediju mākslas darbus, kuros mākslinieki ir mēģinājuši imitēt un atveidot dažādas dabas parādības.
Rasma Kroģere savā darbā "Digimuts" ir apskatījusi virtuālu “organismu” evolūciju, ja dabiskās atlases filtra vietā būtu cilvēku estētiskā gaume. Mākslas darbā apskatāmi 3D objekti, kas attīstījušies cilvēku balsojuma rezultātā sociālajā platformā Facebook.
Paula Ostupe savā darbā “Solution” apskata gaisa piesārņojuma problemātiku un piedāvāja izstādes apmeklētājiem aplūkot futūristisku risinājumu, kas gaisa piesārņojuma sekas novērš ar kupolu, kurā skābeklis tiek ražots mākslīgi radītās un hermētiski noslēgtās ekosistēmās.
Māra Dejus radītā virtuālā realitāte ļāva iegrimt audiovizuālā ceļojumā, kas veidots, balstoties dzejnieka Arta Ostupa tekstā “Kādā ostas pilsētā.”
Apmeklētājiem bija iespēja noklausīties kolektīvu eksperimentu cilvēka skaņas uztverē "Binaurālās ainas". Kristas Dinteres vadībā ar binaurālās skaņas tehnikās radītās kompozīcijas cenšas apmānīt dzirdi - aizverot acis pēkšņi liekas, ka esi nonācis dinamiskā skaņu pasaulē, kur katru skaņu šķietami vari aizsniegt ar rokas stiepienu.
Foto no izstādes var aplūkot šajā galerijā: https://www.facebook.com/pg/MPLaboratorija/photos/?tab=album&album_id=1982968421762913
Tweet