Izstāde "Digitālais komposts" – iepazīsti jauno mediju mākslu postigitālajā laikmetā!

“Digitālais komposts” – jaunie mākslinieki par sociālajiem medijiem un virtuālo realitāti. Turpinās uzņemšana maģistra programmā “Jaunie mediji un audiovizuālā māksla” un bakalaura studiju programmā “Jauno mediju māksla”

 

Līdz 17. augustam turpinās uzņemšana Liepājas Universitātes un RISEBA jaunajā maģistrantūras programmā “Jaunie mediji un audiovizuālā māksla”. Kādas prasmes un zināšanas par nākotnes digitālajām tehnoloģijām iegūst šajā programmā studējušie aicinām iepazīt izstādē “Digitālais komposts”, kas skatāma RIXC galerijā, Rīgā, Lenču ielā 2.

 

Izstādē jaunie mākslinieki Katrīne Rožukalne, Gustavs Lociks, Paula Dille un Māris Dejus atklāj mūsu iekšējo cīņu ar “būt vai nebūt” sociālajos medijos, risina informācijas ekoloģijas un privātuma jautājumus interneta vidē un aizved mūs virtuālās realitātes ceļos un līkločos.

 

Izstādes “Digitālais komposts” mākslinieki ir Liepājas Universitātes programmas “Jauno mediju māksla” absolventi, Katrīne Rožukalne šogad beigusi arī maģistra studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Studiju programma “Jauno mediju māksla” Liepājas Universitātē tika izveidota pirms desmit gadiem sadarbībā ar Jauno mediju kultūras centru RIXC. Kopš tā laika programma attīstījusies līdz maģistrantūras un doktorantūras līmenim, un absolventi gūst starptautiskus panākumus, gan turpinot studijas citās augstskolās Eiropā un ASV, gan aktīvi piedaloties izstādēs Latvijā un starptautiskos festivālos Eiropā, kā arī dibinājuši paši savus radošos uzņēmumus, veidojot video, animācijas, interneta projektus, audiovizuālas performances, skaņas un jauno mediju mākslas darbus, videoprojekcijas brīvdabas pasākumos un digitālās mākslas objektus pilsētvidē.

 

Apvienojot resursus ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu RISEBA šogad Liepājas Universitāte aicina jauniešus studēt jaunajā kopīgajā maģistrantūras programmā “Jaunie mediji un audiovizualā māksla”. Programma ir izstrādāta, lai piedāvātu apgūt jaunas zināšanas un prasmes ne tikai jaunajiem māksliniekiem, bet ikvienam interesentam, arī tiem, kas ieguvuši bakalaura vai maģistra grādu citās nozarēs, bet vēlas papildināt savas zināšanas nākotnes nozarēs, kas saistītas ar radošumu, inovācijām, tehnoloģijām, mākslu, dizainu un kultūru. Programma piedāvā apgūt jaunāko tehnoloģiju pielietojumu audiovizuālajās mākslās un radošajās industrijās – no prasmēm tradicionālākos medijos (video, skaņa, internets) līdz virtuālajai un paplašinātajai realitātei, 360 grādu video, imersīvajai skaņai, spēļu vidēm, multimediju performancēm, digitālajiem tīkliem un datu vizualizācijai.

 

Studiju programmā pieejamas 4 specializācijas: Liepājas Universitātes realizētie virzieni ir “Digitālā māksla” un “Skaņas māksla un elektroniskā mūzika”, RISEBA realizētie virzieni – “Audiovizuālo mediju māksla” un “Multimediju skatuves māksla”. Jaunajā maģistra programmā ir piesaistīti Liepājas Universitātes un RISEBA labākie mācībspēki, starp kuriem ir atzīti digitālie mākslinieki, kino režisori, skaņas mākslinieki, komponisti, mediju teorētiķi no Latvijas, Ziemeļeiropas, Lielbritānijas un ASV.

 

Dokumentu iesniegšana līdz 17. augustam. Liepājas Universitātes specializācijas virzienos – “Digitālā māksla” un “Skaņas māksla un elektroniskā mūzika” vēl ir pieejamas 3 budžeta vietas.

Studiju ilgums ir 2 gadi, studijas notiek gan Rīgā, gan Liepājā.

 

Tuvāka informācija – Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas mājas lapā: www.mplab.lv.

 

Ja nepieciešama papildus informācija, aicinām sazināties ar maģistrantūras programmas vadītāju Rasu Šmiti <rasa.smite@rixc.org> (26546776) vai Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas vadītāju Annu Priedolu <priedola@gmail.com>.

 

Par izstādi “Digitālais komposts”: http://rixc.org/en/home___/0/622/

 

Foto: Ekrānuzņēmums no Māra Dejus bakalaura darba –  audiovizuālas virtuālās realitātes vides pēc Arta Ostupa dzejoļa “Kādā ostas pilsētā” motīviem.

 

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009