Projekta "Hybrid Laboratories" noslēguma simpozijs

Ar mākslas simpoziju Ālto Universitātē Helsinkos, Somijā, noslēdzās 3 gadus ilgušais starptautiskais Radošās Eiropas projekts "Hibrīdās laboratorijas", kurā piedalījās Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab, LV), jauno mediju kultūras centrs RIXC (LV), Ālto Universitātes Mediju laboratorija (FI), un norvēģu Mākslas sabiedrībā izpētes grupa (NO).

Projekta laikā mākslinieki un pētnieki, sadarbojoties ar publiku, zinātniekiem un dizaineriem, strādāja pie hibrīdu stāstniecības artefaktu izveides, apvienojot virtuālo ar materiālo, izglītību ar mākslu, digitālo ar sociālo vienotā naratīvā. Projekta laikā organizētas mākslas un pētniecības aktivitātes Latvijā, Norvēģijā, Somijā utt., piemēram, Oslo fjordu ekosistēmu izpēte u.c. Vairāk par projekta koncepciju un aktivitātēm lasiet tā oficiālājā mājas lapā:

http://hybridlabs.aalto.fi/abouthybridlabs/

Simpoziju "Hybrid Labs" apmeklēja MPLab vadītāja v.i. Anna Priedola, iepazīstoties ne vien ar aktualitātēm hibrīdu mākslas prakšu pētniecībā, bet arī plašās Ālto Universitātes resursiem un metodēm mediju mākslas izglītībā, apmeklējot mediju mākslas studentu darbu prezentācijas, publikai atvērtās makerspace un Ālto doktorantu un zinātnieku prezentācijas virtuālās realitātes pētniecībā, tiecoties nostiprināt Liepājas un Ālto universitāšu sadarbību turpmāk arī šajā perspektīvajā jomā.

Simpozija viesi varēja arī apmeklēt arī Kirstinas Bergaustas (Kristin Bergaust) kūrēto izstādi, kas atklāja mūsdienu hibrīdās ekosistēmas ainas un kurā ar savu darbu "Purva radio" piedalījās arī Liepājas Universitātes profestore Rasa Šmite un Raitis Šmits.

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009