Mākslas un zinātnes forums “Mediju pārveidošana pētniecībā”

Šodien, 2017. gada 2. martā, no plkst. 16.30 – 20.00, RISEBA arhitektūras un mediju centrā H2O 6, norisināsies mākslas un zinātnes forums “Mediju pārveidošana pētniecībā”. Forums tiek rīkots sadarbojoties Liepājas universitātei un biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolai RISEBA. Tā mērķis ir apmeklētājus iepazīstināt ar mūsdienu mākslas pētījumiem, kurus veikuši Latvijas audiovizuālo mediju mākslas programmu doktora studenti. Forums ir daļa no ikgadējā Liepājas universitātes Jauno mediju mākslas doktora studiju programmas semināra, kura laikā jaunie pētnieki apmainās ar mākslinieciskām idejām, konstruktīvu kritiku un uzzina par iespējām nākotnē publicēt savus pētījumus.  


Forumu organizē Aigars Ceplītis. Programmas sākumā ar “Jauno mediju mākslas” doktorantūru iepazīstinās tās pasniedzēji – Rasa Šmite un Kriss Heils. Vakara gaitā savus doktora darbus prezentēs Maija Demitere, Paula Vītola, Jānis Garančs un citi. Tāpat uzstāsies arī viespasniedzēji – Naidžels Ņubats (Nigel Newbutt) no Anglijas un Raivo Kelomess (Raivo Kelomees) no Igaunijas.                                                                       

Doktorantūras studiju programma “Jauno mediju māksla" ir vienīgā doktorantūra Latvijā, kura ir radīta māksliniekiem – pētniekiem. Tādēļ programmā iekļauta ne tikai akadēmisko un teorētisko zināšanu bāzes apguve, bet arī mākslas radīšanas process. Tās mērķis ir sekmēt jaunu, progresīvu teoriju un kritiskas analīzes attīstību jauno mediju un starpdiscplinārās mākslas jomā, kā arī jaunu mākslas formu un mākslas darbu rašanos. Studiju programmas radošie projekti fokusējas inovāciju tehnoloģijās, starpdisciplinārās mākslas praksēs, skaņā, audiovizuālajos medijos, interaktivitātē, u.tml. Programma ir balstīta uz individuālu, patstāvīgu pētniecību. Klātienes tikšanās notiek trīs reizes gadā kopīgu semināru nedēļas formā, kas notiek Liepājā un partneru institūcijās citviet Latvijā – RISEBA telpās Rīgā un SERDE rezidenču centrā Aizputē.


Doktorantūras studiju programma “Jauno mediju māksla" ir licencēta akadēmiskā programma Liepājas universitātē, kas darbojas kopš 2013. gada. Tuvākajā laikā doktorantūras studiju programma plāno apvienoties ar Latvijas universitāti un RISEBA. Tāpat turpināsies sadarbība ar Aalto universitāti Somijā, kā arī Viļņas Mākslas akadēmiju, Nidas mākslas koloniju, veidojot kopīgu doktorantūras programmu, lai nodrošinātu dinamiskākas un interesantākas studijas.

Papildus informācija: Aigars Ceplītis – aigars.ceplitis@riseba.lv, 25620270


Studiju programma “Jauno mediju māksla” dibināta sadarbībā ar Jauno mediju kultūras centru RIXC.

Informāciju sagatavoja Anna Babre (RIXC). 

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009