Jauno mediju mākslas absolvenšu izstāde CONTEMPORARY LOVE

Cēsu Mākslas telpa MALA ielūdz uz izstādi CONTEMPORARY LOVE (#theveryfirstbeggining) #1 / LAIKMETĪGĀ MĪLESTĪBA (#pirmiesoļi) #1

No 5. novembra līdz 4. decembrim Cēsīs, Mākslas telpā MALA (Lielā Skolas 4) būs skatāmi apvienības MAD* #pirmiesoļi (#theveryfirstbeggining) - poētiskie darbi, kas iezīmē personāžus: laikmets un mīlestība;

LAIKMETĪGĀ MĪLESTĪBA (CONTEMPORARY LOVE) apspēlē mūsdienu mīlestības manifestācijas formas un pievēršas interneta – savienotāju pasaulei no dziļi personiska, emocionāla autora skatu punkta.

*MAD (Madara Kļavinska, Alise Griezīte, Diana Lelis) – sadusmojušās un tāpēc apvienojušās, lai izstāstītu skaļi.

Madara studē jauno mediju mākslas maģistrantūrā; ir neatkarīga māksliniece, tulkotāja, žurnāliste. Savulaik izmēģinājusi aktiermākslas eksperimentus pagrīdes kinematogrāfā, darbojusies ar digitālu, nelineāru un ģeneratīvu tekstu, pētot komunikācijas neverbālo dabu. Kopš 2013. gada piedalījusies vairākās izstādēs gan Liepājā, gan Rīgā. Šobrīd režisē interaktīvas videoinstalācijas.

Izstādē ir akceptējusi atrādīt arhīvmateriālus par viņas 10 gadus jaunāko alter ego ZUZU LIPINSKY – pusaudzi, kas no kādas Austrumeiropas valsts aizbēgusi no mājām, nokļuvusi Latvijā; kādu laiku Zuzu izmitina Madaras ģimene. Starp abām jaunkundzēm rodas valodnieciski kliba un nedaudz konfliktējoša komunikācija, kuru reizē palīdz un traucē attīstīt google.translate pakalpojumi. Neizbēgami dumpīgā pusaudze ielaužas Madaras ģimenes dzīvē – naktī noklausās smieklus un klusus, vientuļus pašpārmetumus virtuves pustumsā, iet līdzi uz ballītēm, pat piedalās dzimtas bērēs Latgalē. To visu novērojot, apšaubot un kritizējot, Zuza atceras pati savu izcelsmi, saprot, ka vienkārši #mīlareizēmļotisāp, #sāpisevtupatsunsāptevarītavituvākie. Laikam ejot, atliek to pieņemt un atgriezties mājās.

/

daži latvieši 1

Uzklausīt tos raud. Kāds nejauši man teica, ka viņi raudāt tikai dūrē vai jebkurā tml slēptuves.

Tie nav parādīt savas emocijas vai bailes. Pārliecība ir, ka labākais veids, kā dzīvot, ir izlikties, ka šie cilvēki ir pietiekami sīksts, ka viņiem nav nepieciešams nekas.

Tās imitē, ka viņi vienkārši netic mīlestībai. Neizrādīt savu trauslumu, it kā tas būtu kaut kas kauns.

madgic.JPG

<3

Alla Pugačova (krievu: Алла Борисовна Пугачёва; dzimusi 1949. gada 15. aprīlī) ir padomju un Krievijas estrādes dziedātāja,PSRS Tautas skatuves māksliniece, KPFSR Tautas skatuves māksliniece, KPFSR Nopelniem bagātā skatuves māksliniece. Viņa ir visveiksmīgākā padomju skatuves māksliniece pārdoto ierakstu un popularitātes izteiksmē. Alla 1997. gadā pārstāvēja Krieviju Eirovīzijas dziesmu konkursā ar 23 punktiem un iegūstot 15. vietu. (Vikipēdija) Vienvārdsakot, Alla ir topā!

14191434_10209387733562964_524987307_o.png

Alisi saista neglītā attēlojums mākslā, darbus veido dažādās tehnikās; jau izsenis aizrautīgi seko estrādes dziedātājas gaitām, bet studijas jauno mediju mākslā Liepājā devušas radošo dzinuli labprāt Allas pasauli izmantot arī savos radošajos projektos. Kopš 2013. veido audio-vizuālas performances text-to-speechcore apvienībā Alicethegrease, piedalījusies dažādās izstādēs un pasākumos gan Liepājā, gan Rīgā.

Šoreiz autore piedāvā ielūkoties un/vai tikai iztēloties par to, kas varētu atrasties dziedātājas somiņā, darbā WHATS IN MY BAG? ALLA BARISOVNA PUGACHEVA edition.

<3

Diana absolvējusi jauno mediju mākslu; patreiz konsultē un pilda klientu vēlmes produkta un grafiskā dizaina jomā, darbojas ballīšu plānošanas komitejā Party Planning Committee un aizraujas ar visu, kas aizrauj. Izstādes: jauno mediju mākslas simpozijs – JMM Showcase (2013), asdf (2015), zilie ekrāni un melnās kastes (2016); Tēmas: #teksts #attēls #video #performance #modelēšana #selfijošana .

ADIDAS dreamabout sex.PNGlookintothesky.PNG

Diana neslēpjas un par neko citu neizliekas; pētot savas attiecības ar masu medijiem radījusi Got_What_It_Takes (2016) audiovizuālu fotosēriju, ar ko startējusi un iekļuvusi finālā FK Balva 2016; šoreiz autore turpina meklēt quiz atbildes Google tīklā - izstādot poētiski pārdzīvoto ciešanu refleksijas #MĪLAREIZĒMĻOTISĀP (#LOVEHURTSSOMUCHSOMETIMES) ar pašportretu foto kolāžu starpniecību, simboliski izmantojot zilo krāsu.

/

hurts so much sometimes

my heart hurts so much sometimes that i want to rip it

i miss you so much it hearts sometimes

i miss you so much it hearts sometimes gif

i miss you so much it hearts sometimes quotes

how love

how love begins

how love wins

how love happens

how love

Atklāšanas dienā 5. novembrī vienlaikus ar izstādi turpat MALĀ norisināsies pasākuma cikla KASEŠU NAKTS 6. daļa. Pasākums veltīts analogajiem informācijas nesējiem - magnētiskajām lentām, un latviešu deju mūzikas iepazīšanai. Pirmajā daļā viesosies leģendārais mūziķis, izdevējs un skaņu inženieris Ingus Baušķenieks.

Sākam plkst. 20:00 ! Ieeja bezmaksas.

Informāciju sagatavoja:

Diana Lelis

dianalelis18@gmail.com

+371 224 56 224

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009