Vai diletantisms mākslā ir attaisnojams?

Piektdien, 13. maijā Mākslas pētījumu laboratorija (Liepājā, Kūrmājas prospektā 13, ieeja no sētas) organizē lekciju un diskusiju pēcpusdienu ar tēmu – “Vai diletantisms mākslā ir attaisnojams?”. Diskusiju ievadīs filozofa Kārļa Vērpes lekcija par mākslas un pētniecības saplūšanas stiprajām pusēm un trūkumiem; turpinājumā būs divas īsas prezentācijas – uzstāsies vizuālās komunikācijas pētniece Ilva Skulte un sociālantropoloģe Liene Blauzde –, kas iezīmēs katra savu pārstāvēto viedokli un zināšanu jomu. Pēcpusdiena noslēgsies ar dalībnieku diskusiju. Sākums – 15:00.

Laikmetīgo mediju mākslas praksē mākslinieki darbojas kā pētnieki, (radošie) uzņēmēji, sociālie un politiskie aktīvisti, risina vides problēmas, atspoguļo zinātnes atklājumus, datus, statistiku, meklē jaunus, iepriekš nepieredzētus vai nepamanītus slāņus ikdienas norisēm utt. – no tā rodas jautājums – vai mākslinieks vienlīdz kvalitatīvi spēj izpildīt tik dažādos uzdevumus un rezultātā radīt gan kvalitatīvu pētījumu, gan mākslas darbu?

Vai pētniecībā radītais mākslas darbs ir pretstatāms estētiskam mākslas darbam? Vai “pētījums” ir attaisnojums tam, ka mākslas darba forma un prezentācija ir nepabeigta, neprofesionāla amatnieciskā līmenī? Vārds “pētījums” šeit lietots pēdiņās, lai uzsvērtu nākamo jautājumu – vai dažu sekundāru avotu rakstiska kompilācija ir uzskatāma par pētījumu? Vai mūsdienu laikmetīgo mediju mākslinieks nav arī zinātnes šarlatāns?

Vai prasmīgi izpildīts hobijs vai pāšmācībā apgūta prasme var pretendēt uz mākslas pozīciju? Laikmetīgajā mākslā nereti izskan viedoklis, ka mākslu mūsdienās veido kuratori un galerijas – tātad, ja hobija rezultāts tiek izstādīts mākslas vidē, tad tas sociāli tiek atzīts par mākslu?

Diskusijā izteikt savu viedokli un uzdot interesējošos jautājumus ir aicināts ikviens. Ieeja – bezmaksas.

Vairāk informācijas pa tālruni – 29948430 (Maija Demitere) vai e-pastā  info@mplab.lv.

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009