RIXC aicina pieteikties konferencei “Atjaunojamā nākotne” un festivālam “Māksla+Komunikācija”

“radi!2015” nedēļas ietvaros Jauno mediju kultūras centrs RIXC izsludina pieteikšanos jaunai, starptautiskai konferenču sērijai “Atjaunojamā nākotne”, kurā piedalīsies tādi pasaulē atzīti lektori, kā Ļevs Manovičs un Džons Takara, apskatot mākslas transformatīvo potenciālu post-mediju laikmetā. Tāpat pieteikšanās izsludināta arī ikgadējam, nu jau 17. festivālam - “Māksla+Komunikācija”. Festivāls šajā gadā maina savu formātu no “informācijas un zinātnes” perspektīvas sākot fokusēties uz “mākslas un zinātnes” perspektīvu, kļūstot par “RIXC Mākslas un zinātnes festivālu”. Tā laikā norisināsies ne tikai konferenci pavadošā izstāde, bet arī dažādas mākslinieciskās performances un radošās darbnīcas.

 

“Atjaunojamā nākotnē” ir jauna konferenču sērija Baltijas reģionā, kuras pirmais notikums risināsies 2015. gada 8-10 oktobrī, Rīgā. Konferenču mērķis ir radīt jaunus ceļus ilgtspējīgai un radošai nākotnes attīstībai, apvienojot tādas tradicionāli atdalītas sfēras, kā  – māksla un zinātne, akadēmiskie pētījumi un neatkarīgas radošās prakses, ilgtspējīgs bizness un sociālā līdzdalība 21. gadsimtā.

Pirmā konference, kas notiks Rīgā, fokusēsies uz mākslas un post-mediju stāvokļa transformatīvā potenciāla izpēti. Šodien mēs esam iegājuši post-mediju laikmetā. Vairāk nepastāv neviens medijs, kas dominētu laikmetīgās mediju mākslas praksēs un būtu iesaistīts laikmetīgajā un kritiskajā domāšanā. Konferences key-lektori būs starptautiski atzītie jauno mediju un ilgtspējīgās mākslas prakšu guru – Ļevs Manovičs un Džons Takara, bet plenārsesijas vadīs Dīters Daniels, Katja Kvasteka, Armīns Medošs, Marta Buskirka u.c.

Mēs aicinām pieteikties māksliniekus, kuratorus, teorētiķus, akadēmiķos pētniekus un citus domātājus dalīties ar savām idejām un pētījumiem par sekojošām tēmām:

 
Konferenci papildinās festivāla “Māksla+Komunikācija” izstāde, kas sekmēs post-mediju perspektīvas izbūvi. Mēs aicinām māksliniekus iesniegt darbus, kuri izpludinot robežas starp dažādām disciplīnām attīsta ilgtspējīgāku un izdomas bagātāku dzīves veidu vīzijas.

PIETEIKUMU GALĒJAIS IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ: 20. aprīlis, 2015

Lūdzam iesniegt savus konferences pieteikumus (abstraktu 250 vārdos, biogrāfiju 200 vārdos) un/vai mākslas darba pieteikumu (idejas parakstu, attēlus, mājaslapas adreses utt., kā arī īsu biogrāfiju – 200 vārdos) sūtot tos uz e-pastu: rixc@rixc.lv vai piesakoties mājaslapā: htpp://rixc.org , sadaļā “Konference”.

 Jūs varat sekot Renewable futures konferences jaunumiem, pierakstoties Renewable list: http://db.x-i.net/mailman/listinfo/renewable

Plašāka informācija: http://rixc.org

Organizē RIXC sadarbībā ar Liepājās Mākslas un pētījumu laboratoriju

Partneri: Renewable Network, NORTH Creative Network Project, Culturability BSR

Atbalstītāji: VKKF, Rīgas Dome, LR Kultūras ministrija, Creative Europe programma, EEA Grants programma

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009