Liepājas dzimšanas dienā norisināsies festivāls “Gaismotā Liepāja”

2015. gada 13.-14. martā, plkst. 19:00 – 23:00, pirmo reizi Liepājas 390. dzimšanas diena tiks svinēta, organizējot mediju mākslas naktis „Gaismotā Liepāja”. Festivāla realizēšanā iesaistīti 15 mākslinieki un dizaineri no dažādām Latvijas pilsētām – Līvija Daudze, Maija Demitere, Kristaps Grundšteins, Jānis Jankevics, Artis Kuprišs, Dace Kušķe, Undīna Reinfelde, Pēteris Riekstiņš, Paula Vītola, Rihards Vītols, audiovizuālais organisms „Trihars” u.c. Divus vakarus pēc kārtas festivāla apmeklētāji varēs piedzīvot, apskatīt, kā arī piedalīties mākslas darbos, kuru pamatelements ir gaisma.

 

Festivāls norisināsies Ezerkrastā, pilsētas centrā, Velnciemā un Karostā. Instalācijās mākslinieki izmantos pilsētas plašumus lai atklātu, kā darbojas cilvēka atmiņa, vizuāli parādot, ka cilvēki atceras tikai savas dzīves spilgtākos notikumus, kas atstājuši daudz nozīmīgāku atmiņu nospiedumu, kā arī atspoguļojot atmiņas senajās fotogrāfijās un cilvēku atmiņu stāstījumos uz kuģa “Namejs”. Skatītājiem radīsies iespējas pašiem iesaistīties radošajās aktivitātēs Liepājai dzimšanas dienā veidojot gaismas grafiti apsveikumus, kā arī brīvā dabā spēlējot datorspēli realitātē, kuras ietvaros tiks izveidota spēles platforma – sensori, uz kuriem būs jāuzkāpj, cenšoties noturēt bumbu spēles laukumā. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja vērot gaismas pastaigas, kuras izgaismos dažādus pilsētvides objektus, kurus izgaismos led lampiņu tērpos apģērbtie brīvprātīgie. “Gaismotās Liepājas” darbi ietvers fotogrāfiju, web, mobilo ierīču aplikācijas, skaņu, video un instalācijas. Video instalācijas būs redzamas arī braucošā Liepājas tramvajā.

 

Festivāla norises vietās būs izvietoti informācijas stendi, kuros būs pieejama karte un cita noderīga informācija. Visu nepieciešamo informāciju par festivālu ir iespējams uzzināt arī internetā – sociālo mediju profilos facebook.com/gaismotaliepaja un twitter.com/gaismotaliepaja, kā arī no 7. marta darbu sāks mājas lapa www.gaismotaliepaja.lv.

Festivālu „Gaismotā Liepāja” organizē elektroniskās mākslas un mediju centrs „E-LAB” sadarbībā ar Liepājas Kultūras pārvaldi.

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009