RIXC izdod Ē. Deivisa kulta grāmatu "Tehgnosis"

Sākot ar iespiedmašīnu un telegrāfu līdz radio, televīzijai un internetam, Jauno mediju kultūras centra RIXC izdotā Ērika Deivisa grāmata “Tehgnosis” pēta misticisma pilnos impulsus, kas ir pamatā mūsu apsēstībai ar informācijas tehnoloģijām.

Viedtālruņi, planšetdatori, moderno tehnoloģiju pastavīga attīstība – visas šīs lietas nu ir kļuvušas par mūsu dzīves neatņemamām sastāvdaļām. Tomēr kā mēs nonācām līdz šī tehnoloģiju laikmeta kultam, kas nu ir pārņēmis visu pasauli? Trāpīgā un laikmetīgā grāmata “Tehgnosis” ir ceļojums mūsu gadu tūkstoša mediju pārbagātajā pasaulē, kuras nenoteiktās robežas un milzīgais ātrums pārveido mūsu identitātes. Tajā Ēriks Deiviss, rakstnieks un kiberguru no Kalifornijas, parāda, kā reliģiska iztēle, maģiski sapņi un divdesmitā gadsimta pēdējās divās desmitgadēs dzimušo cilvēku dedzīgums vienmēr ir spiedies cauri tehnoloģiju attīstības stāstam.

No šamanisma līdz gnosticismam, no vudū līdz alķīmijai, no budisma līdz evaņģēlismam, “Tehgnosis” novelk racionālo ādu informācijas tehnoloģijām, lai atklātu utopiskus sapņus, savādas apsēstības un apokaliptiskas vīzijas, kas piepilda pašreizējo digitālo revolūciju. Ēriks Deiviss piedāvā unikālu un fascinējošu skatījumu uz tehnokultūru, salīdzinot to ar Māršala Maklūena, Greila Markusa un Viljama Gibsona redzējumu.

Šī grāmata ir tulkota vairākās valodās un ieguvusi viegli apskaužamo “kulta klasikas” statusu. Grāmatu latviešu valodā tulkojusi Linda Vēbere. Vāka dizaina autors – Mārtiņš Ratniks.

Ēriks Deiviss ir rakstnieks, kultūras kritiķis un neatkarīgais pētnieks no Sanfrancisko. Deiviss ir lasījis lekcijas visā pasaulē par mediju māklsas, laikmetīgās elektroniskās mūzikas un garīguma tēmām postmodernajā pasaulē (http://techgnosis.com)

Autors ir viesojies Latvijā 1998. gadā RIXC festivālā “Māksla+komunikācija”, ar savu lekciju “Akustiskā kibertelpa” iedvesmojot RIXC jaunos māksliniekus interneta radio mākslai un uzsākt jaunu izdevumu sēriju “Akustiskā telpa”, kas turpina regulāri iznākt un risināt novatoriskas tēmas līdz pat šodienai (http://acousticspacejournal.com).

Grāmatu “Tehgnosis” var iegādāties Jāņa Rozes grāmatnīcās no 15. decembra.

Izdevējs – RIXC. Cena – ap 15 EUR. Ar atlaidi jauno grāmatu var arī iegādāties RIXC centrā, Maskavas ielā 10, Spīķeros, Rīgā. 

Kontakti: rixc@rixc.lv, 67228478, 26546776

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Atgādinām, ka Jāņa Rozes grāmatnīcā ir arī piejamas citas RIXC grāmatas – tiem, kas studē un interesējas par tehnoloģiju vēsturi, mākslu un kultūru:

Ēriks Kluitenbergs (sast.)
IMAGINĀRO MEDIJU GRĀMATA. Vispatiesākā komunikācijas medija sapņa meklējumos
No angļu valodas tulkojusi Daina Siliņa
... Aizraujošs ceļojums Rietumu civilizācijas tehnoloģiju radīto mītu pasaulē.

Rasa Šmite
KREATĪVIE TĪKLI
... Unikāls pētījums par digitālās kultūras rašanos Latvijā 90. gados, kas kalpo arī par mācību līdzekli mediju un tīkla teoriju studijās. 

Rasa Šmite, Raitis Šmits, Mārtiņš Ratniks
RUNĀ AR MANI. Pētot cilvēku-augu komunikāciju
... Pārsteidzošs mākslinieku pētījums – vai runāšana ar augiem patiesi veicina to augšanu?

RIXC ir Jauno mediju kultūras centrs, kas darbojas arī kā neatkarīgs izdevējs. Kopš 1998. gada RIXC publicē grāmatas, tulkojumus un citas publikācijas par elektronisko mākslu, sabiedrību, zinātni un jaunajām tehnoloģijām.

http://rixc.org

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009