Jauno mediju mākslai Liepājā – SEPTIŅI GADI

Atskatoties uz paveikto un izceļot sasniegto, 20. septembra vakarā spīķera ēkā Vecā ostmalā 22/24, Liepājā tika atklāta mediju mākslas izstāde „Septiņi gadi”. Par pārsteigumu klātesošajiem viesiem, jauno mediju mākslinieki uz izstādes atklāšanu ieradās īpašā Liepājas Jūrniecības koledžas sarūpētā laivā. Izstādes iekārtojums veidots ar uzņēmuma „PTC” atbalstu. Izstādi līdzfinansē Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kurzemes kultūras programma.

Izstādes atklāšanā viens no tās kuratoriem, mākslinieks, pasniedzējs un RIXC dibinātājs Raitis Šmits klātesošos uzrunāja, izsakot pateicību Liepājas Universitātei un pāragri mūžībā aizgājušajai Aijai Druvaskalnei – Urdzei par studiju programmas “Jauno mediju māksla” izveidošanu. Tā bija pirmā un joprojām ir vienīgā jauno mediju mākslas izglītības programma Latvijā, kas balstīta moduļu sistēmā un orientēta uz pētniecību.

 Septiņu gadu laikā studiju programmu absolvējuši mākslinieki, kas sevi apliecinājuši gan Latvijas, gan Eiropas mērogā. Kā jau iepriekš tika vēstīts, organizējot izstādi „Septiņi gadi”, īpaši izvēlēti, rekonstruēti un jaunām ekspozīcijas telpām pielāgoti Liepājas Universitātes bijušo un esošo mediju mākslas studentu radītie darbi. Tās ir video un audio instalācijas, kā arī interaktīvi un izglītojoši mākslas darbi, kurus veidojuši tādi mākslinieki, kā Anna Meldrāja, Agnese Bite, Līvija Daudze, Maija Demitere, Valters Grišāns, Odrija Heinrihsone, Jānis Jankevics, Pēteris Riekstiņš, Katrīna Rožkalne, Paula Vītola, apvienība “Lāčplēsis Technology” (Andris Vētra, Artis Kuprišs) u.c. autori.

Ikviens interesents aicināts pieteikties ekskursijām, kuru laikā būs iespēja uzzināt par katra mākslas darba tapšanu, koncepciju, kā arī uzdot interesējošus jautājumus. Ekskursijas vadīs Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas vadītāja, mākslas vēsturniece Mg.art. Santa Mazika. Pieteikties ekskursijām var, rakstot uz e-pastu: 7gadi@mplab.lv, vai, zvanot uz tālruņa numuru 29175201. Izstādi ir iespēja apskatīt darba dienās no pulksten 13:00 līdz 19:00, brīvdienās no 10:00 līdz 15:00. Izstāde Liepājā apskatāma līdz 13. oktobrim.

Izstāde iekārtota plašajā un izstādei atbilstošajā spīķera ēkā, Vecā ostmalā 22/24, kas ir uzņēmuma „Baltijas projekts” īpašums. Uzņēmums atbalstījis izstādes organizēšanu, nodrošinot bezmaksas telpas.

            Izstāde un ekskursijas ir bezmaksas.

 

Papildus informācija:

https://www.mplab.lv

https://www.rixc.lv

https://www.liepu.lv

 

https://www.facebook.com/MPLaboratorija

https://www.facebook.com/rixcriga

 

https://twitter.com/MPLaboratorija

https://twitter.com/rixcriga

 

Informāciju sagatavoja:

Krista Kalnarāja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

 


TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009