Starptautiskā jauno mediju mākslas nedēļa „iWeek” saņem Liepājas Kultūras balvu 2013

Pagājušās nedēļas nogalē Liepājas Kultūras balvu 2013 saņēma Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija un biedrība Elektroniskās mākslas un mediju centrs E-LAB par Liepājas atpazīstamības veicināšanu, organizējot starptautisko mediju mākslas festivālu “I-WEEK”.

Liepājas Kultūras gada balvai šogad tika pieteikti 19 Liepājā nozīmīgi notikumi. Visi izvirzītie pretendenti saņēma Liepājas pilsētas Domes pateicības. Kultūras balvas un prēmijas žūrija (Andris Vilks, Māris Sirmais, Dita Rietuma, Ilmārs Šlāpins, Anda Pūce Juris Jirgens. Vilnis Vitkovskis) piešķīra trīs pretendentiem – Liepājas Muzejam, Agnesei Jēkabsonei un arī  Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijai un biedrībai Elektroniskās mākslas un mediju centrs E-LAB par Liepājas atpazīstamības veicināšanu, organizējot starptautisko mediju mākslas festivālu “I-WEEK”.

Starptautiskā jauno mediju mākslas nedēļa "iWeek" rosina uz zināšanu, pieredzes un radošo izpausmju apmaiņu starp studentiem, jaunajiem un jau atzinību guvušajiem māksliniekiem, jauno mediju profesionāļiem, mākslas kritiķiem, mediju mākslas izglītībā iesaistītajiem, pētniekiem un jauno mediju (un) mākslas interesentiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Nīderlandes, Vācijas, Somijas, Lielbritānijas un citām valstīm.

Piecu gadu laikā "iWeek" ir izaudzis no mediju mākslas izglītības pasākuma par Latvijā un starptautiski atzītu un apmeklētu jauno mediju mākslas festivālu. Tā ietvaros norisinās izstādes, performances, koncerti, meistarklases, radošās darbnīcas, prezentācijas un semināri. iWeek laikā ar mākslas darbu palīdzību iespējams iepazīt un pielietot dažādas tehnoloģijas, sākot ar reti pieejamām un inovatīvām līdz pat ikdienā pieejamām lietām. Tas ir labākais veids kā iepazīt inovācijas pasaulē, iegūt jaunu, radošu pieredzi.

"iWeek" organizē LiepU Mākslas pētījumu laboratorija un Elektroniskās mākslas un mediju centrs E-LAB sadarbībā ar Jauno mediju kultūras centru RIXC.

Nākamais "iWeek" norisināsies 2014. gada 17. - 23.novembrim – gaidīsim jūs ciemos.

Liepājas Kultūras balva tiek pasniegta trešo gadu pēc kārtas un tās uzdevums ir novērtēt tos kultūras notikumus, kas veicinājuši Liepājas atpazīstamību, kā arī novērtēt jaunas radošas idejas Liepājas kultūrā.

Plašāka informācija par starptautisko jauno mediju mākslas nedēļu „iWeek” - iweek.mplab.lv, rakstot uz e-pastu: iweek@mplab.lv vai zvanot pa tālr. 26128129 (Anna Trapenciere).
iweek12.jpg
TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009