Liepājā notiks pirmā Liepājas “Skaņas diena”

2013.gada 18.janvārī, plkst. 16:00 Liepājas Raiņa 6.vidusskolā sāksies Liepājas Universitātes bakalaura un maģistra līmeņa programmu “Jauno mediju māksla” (JMM) studentu un Liepājas Mākslas vidusskolas Multimediju un Reklāmas dizaina programmu audzēkņu organizēts skaņas kompozīciju koncerts un instalāciju izstāde. Skaņas darbi būs apskatāmi un noklausāmi tikai vienu dienu.

 

Skaņa ir ne tikai izklaide, bet klausīšanās ne vienmēr ir laika nosišana. Bieži vien sadzirdamais materiāls ir arī pētījumu lauks, darbarīks vai savas iekšējās pasaules un viedokļa izpausmes veids. “Skaņas dienas” ietvaros jaunie mākslinieki parādīs daudz plašākas iespējas skaņas un tās avotu izmantošanai, veicinot šī medija attīstību dažādās formās, kā arī atklājot skaņas dzirdamo un nedzirdamo gammu dažādo būtību gan sev, gan citiem.

Liepājas Raiņa 6.vidusskolas telpās būs iekārtotas gan audiovizuālās instalācijas, gan autonomi skaņas darbi, uzsvaru liekot uz audio kompozīciju atskaņojumiem un dzīvo uzstāšanos. “Skaņas dienā” piedalīsies 18 programmu “Jauno mediju māksla” studenti no 2. bakalaura kursa un abiem maģistru kursiem (pasniedzēji: R.Kronlaks, V.Johansons, D.Bluķe, Z.Gailīte un A.Kuprišs), kā arī Liepājas Mākslas vidusskolas audzēkņi (pasniedzējs: A.Kuprišs).

Kopā tiks eksponētas vairākas instalācijas un statiski darbi, atskaņoti vairāki desmiti skaņu kompozīciju, kas tapušas, ierakstot un kombinējot apkārtējās vides radītās skaņas un trokšņus (angliski field recordings - lauka ieraksti), strādājot pie modulārā sintezatora (elektroniski ģenerēti skaņas viļņi) vai izmantojot citas tehnikas, kā arī būs dzirdamas vismaz 3 dzīvās performances.

“Skaņas dienas” ilgums plānots līdz trīs stundām, iekļaujot pārtraukumu. Aicināti visi, kurus interesē eksperimenti un inovācijas skaņu pasaulē un laikmetīgā māksla, tomēr jārēķinās, ka koncertā dzirdamais audio materiāls var būt neierasts līdzšinējai audiālajai pieredzei.

 

Plakāts: Reinis Naļivaiko JMM

Attēlā: Programmas “Jauno mediju māksla” studiju procesā tapušais audiovizuālais projekts “Trihars” (Rihars Vītols, Pēteris Riekstiņš un Kristaps Biters)

 

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009