Mākslas Pētījumu laboratorija saņem Liepājas pilsētas Gada balvu zinātnē 2013

Baktēriju baterija
Koks uz riteņiem

 

 

Ceturtdien, 10. janvārī, plkst. 11.00 Liepājas domē, 226. telpā, priekšsēdētājs Uldis Sesks un priekšsēdētāja vietniece Silva Golde pasniegs Liepājas pilsētas Gada balvas zinātnē profesoram Dr. phys. Jevgenijam Kaupužam, profesoram Dr. habil. philol. Benediktam Kalnačam, Mg. philol. Vēsmai Lēvaldei un Liepājas Universitātes Mākslas Pētījumu laboratorijai.

 

Lai veicinātu zinātnes un pētniecības izaugsmi, kā arī jaunu inovatīvu ideju īstenošanu, Liepājas dome otro gadu pēc kārtas piešķir Gada balvas zinātnē. Šogad balvas piešķirtas prof. Jevgenijam Kaupužam par starptautiski citējamo publikāciju izstrādi un publicēšanos starptautiski atzītos izdevumos matemātiskās fizikas jomā, prof. Benediktam Kalnačam par izcilu ieguldījumu salīdzināmajā literatūrzinātnē, Liepājas Universitātes Mākslas Pētījumu laboratorijai (Asoc.prof. Rasa Šmite, Mg.art. Anna Trapenciere, Mg.art. Santa Mazika, Undīna Reinfelde un Aigars Alnis) par jauno mediju mākslas pētījumiem un to popularizēšanu Latvijā un ārzemēs un Vēsmai Lēvaldei par izcilu maģistra pētījumu „Viljama Šekspīra traģēdija „Hamlets” Oļģerta Krodera režijā: teksts un tā interpretācija”.

 

Gada balvas zinātnē pretendentu iesniegumus izvērtēja pašvaldības un Liepājas Universitātes apstiprināta ekspertu komisija Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieces Silvas Goldes vadībā. Komisijas sastāvā ir arī Izglītības un zinātnes Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta vecākā referente Karīna Aleksandra, Liepājas Universitātes rektors Jānis Rimšāns, profesori Alīda Samuseviča un Edgars Lāms, kā arī Liepājas pašvaldības pārstāvji Vilnis Vitkovskis un Kristīne Niedre.

 

Pievienotie attēli:

1.       MPLab un RIXC mākslinieku Baktēriju baterijas eksperimenti kopā ar LU zinātniekiem (2012)

2.       MPLab un RIXC mākslinieku „Baktēriju Baterija No 5“ - instalācija festivālā „Māksla+Komunikācija“ 2012.

3.       Mākslinieku apvienība „Retrap“ (Anna Trapenciere un Undīna Reinfelde) "Koks uz riteņiem" 2012.

 

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009