Jauno mediju mākslas programmas 3. kursa studenti aicina apmeklēt Dr. art. Kristofera Heila (Christopher Hales, UK) vadītās interaktīvā video darbnīcas publisko prezentāciju 9. novembrī pulksten 17:00 MPLab telpās. Darbnīcā studenti kopā ar pasniedzēju veidojuši video, kurus skatītājs var ietekmēt ar savu domu spēku jeb dažādām smadzeņu viļņu frekvencēm, kas tiek mērītas ar attiecīgām jaunajām tehnoloģijām.
No 5. Līdz 9. novembrim Jauno mediju mākslas trešā kursa studenti piedalās britu video mākslinieka K. Heila vadītajā video darbnīcā, kuras laikā tiek pētīta interaktīvā video tehnika un cilvēka smadzeņu darbības radīto viļņu fenomens. Dažādajiem cilvēka mentālajiem procesiem – relaksācijai, fokusētībai utt. – raksturīgas noteiktas viļņu frekcences, kuras iespējams fiksēt ar relatīvi vienkāršiem instrumentiem. Tādējādi, izmantojot skatītāja mentālās aktivitātes mērījumus, iespējams kontrolēt video montāžu reāllaikā. Šī studentu pētījuma rezultāti ietverti četrās interaktīvās īsfilmās. Katrs skatītājs ar savu domu spēku varēs veidot unikālu darba versiju.
Darbnīcas vadītājs Kristofers Heils ir plaši pazīstams interaktīvā video pētnieks un mākslinieks, kura darbi izstādīti Seulā, Helsinkos, San Francisko, Sidnejā u.c. pasaules lielākajās pilsētās. K. Heils ir arī aktīvs lektors, kas vadījis daudz radošo video darbnīcu Eiropā, ļaujot apgūt interaktīvā video tehniku studentiem un interesentiem. Heils vadījis jau vairākas radošās darbnīcas Liepājā kopš 2004. gada, bet šogad viņš atgriezies, lai Jauno mediju mākslas otrā kursa studentiem palīdzētu apgūt šo, Latvijā vēl maz pazīstamo, interaktīvā video tehniku.
Prezentācijā pieejamie video darbi ir interaktīvi – tie paplašina skatītāja lomu, jo viņš arī pats piedalās video veidošanā. Annas Priedolas un Valtera Grišāna video darbs veidots kā prāta spēle, kurā skatītājam jāatrisina uzdevumi, ar ko saskaras īsfilmas galvenais varonis savā misijā – nozagt ierīci, kas tās īpašniekam ļauj kontrolēt cilvēku prātus, tādējādi sniedzot neierobežotas varas iespējas pasaulē. Kā izrādās – tā atrodas tepat Latvijā.
Zelma Dumpe un Rihards Vītols savu darbu veltījuši nacionālajam varonim Lāčplēsim un mūsu tautai drīzajos valsts svētkos. Skatītājam būs iespēja beidzot atrisināt mūžseno cīņu starp Lāčplēsi un Melno Bruņinieku.
Katrīne Rožukalne un Rožukalne un Paula Vītola uzņēmušas psiholoģisku drāmu, kas ataino cīņu studenta iekšējā pasaulē par savas ieceres realizāciju. Vienlaikus šis darbs kalpo arī kā skatītāja prāta trenažieris.
Mentāla treniņa tematika atklājas arī Dainas Nuķes un Gata Vaitovska interaktīvajā video nodarbībā.
Norises vieta:
MPLab telpās, Kūrmājas prosp. 13 pagrabā (ieeja no Elkoņu ielas)
Norises laiks:
š.g. 9. novembrī plkst. 17:00
Tweet