1.novembrī Liepājā notiks jauno mediju mākslas nedēļas iWeek radošo darbnīcu prezentācijas

 

Ceturtdien, 1. novembrī notiks iWeek radošo darbnīcu rezultātu publiskas prezentācijas, kas sāksies ar pl. 18.00 notiekošo performanci Liepājas Domes foajē. Savukārt no pl. 19.00 – 21.00, aicinām apmeklēt iWeek jauno mediju mākslas izstādes atklāšanu un performanču programmu, kas notiks MPLab telpās.  Izstādē varēs apskatīt iWeek radošo darbnīcu rezultātus – mākslas darbus un dizaina objektus.

 

Prezentācijas sāksies Liepājas Domes ēkā Rožu ielā 6 ar Endrjū M. Makenzī (Andrew M. McKenzie; UK) darbnīcas rezultātiem. “ ””” “ ir darbnīca, kurā tiek apzinātas Laika Deformācijas, Hipnozes, Spēka Fokusēšanas un Dziļās Koncentrēšanās tehnikas, kā arī jauni domāšanas veidi, apvienoti ar labāko no vecajiem, un ceturtdienas pievakarē darbnīcas dalībnieks būs spējīgs izmantot iegūtos, “citādos darbarīkus”, lai radītu pārmaiņas savā dzīvē un būs sagatavots kļūt par daļu nepiedzīvotai performancei Endrjū Makenzī vadībā. 14 stundu garumā, sākot no 18:00, pieminētās tehnikas aizvedīs dalībnieku un apmeklētāju uz vietām, par kurām viņš nekad pat nav sācis sapņot.

Sākot no 19:00, Mākslas pētījumu laboratorijā Kūrmājas prospektā 13 norisināsies Kristapa Grundšteina, Maksa Noiperta, Adrī Šokera vadīto darbnīcu rezultāti.

Maksa Noiperta (Max Neupert; DE) darbnīcas “Patching Real-Time Audio and Videorezultāti parādīs, kā, izmantojot datu plūsmas valodu Pure Data/GEM, mēs reālajā laikā spējam kontrolēt un spēlēties ar audio un video, un noslēguma izstādē būs apskatāmas mazas instalācijas no paveiktā darbnīcā.

Kristapa Grundšteina piedāvātās darbnīcas “Compilation” beigās studenti izstādīs darbus, kas tapuši trīs dienu laikā, pētot dažādus esošus, taustāmus un virtuālus savienojumus, savienojot nesavienojamo, tuvo un tālo, sauso un slapjo, cieto un mīksto, saldo un skābo utt., kā arī modelējot un izveidojot jaunus. Darbības lauks ir plašs - no digitāliem līdz fiziskiem darbiem.

Adrī Šokers (Adri Schokker; NL) savā darbnīcā “Don't' kill him! Don't kill him! We need him alive” ar interneta un 'komputatīvās redzes' tehnoloģiju palīdzību būs licis izpētīt 'pilsoņu' žurnālistikas atainojuma ietekmi uz mūsu spēju uztvert realitāti. Darbnīcas mērķis būs radīt trīs-dimensiju modeļus, kas rekonstruētu nesenus globālus notikumus. Šādi notikumi rada milzīgu attēlu daudzumu, un rezultātā centrāls, vienots redzējums kļūst arvien retāk sastopams. Mūsdienu programmatūra un tehnoloģija ir pietiekami attīstīta, lai spētu radīt trīs-dimensiju modeļus, kas salikti kopā no dažādos rakursos uzņemtiem fotoattēliem.

Turpat MPLab telpās plkst. 20.00 notiks iWeek īpašo viesumūziķa Mārtiņa Roķa multikanālu skaņas performance, kā arī apvienības Nonsenss (LV) un LiepU Jauno mediju mākslas studentu audiovizuālās performances. Ieeja bez maksas.

 

iWeek nedēļas noslēgumā piektdien, 2. novembrī no pl. 12.00 - 15.00 norisināsies publiskas lekcijas, mākslinieku prezentācijas un seminārs par jauno mediju mākslas sadarbības tīklu veidošanu Latvijā un starptautiskā mērogā (īsu darbnīcu sniegs pieminētais Mārtiņš Roķis, pastāstot par savas pielietotās programmas “Super Collider 3” iespējām). Seminārā jauno mediju mākslinieki, studenti un mācībspēki kopā ar MPLab partneriem no Latvijas, Nīderlandes, Somijas, Vācijas un Lietuvas iepazīstinās ar līdz šim tapušiem sadarbības projektiem mediju mākslas jomā un diskutēs par sadarbības iespējām nākotnē.

 

Atgādinām, ka No 28. oktobra līdz 4. novembrim Liepājā  turpinās iWeek – 4. starptautiskā ERASMUS jauno mediju mākslas nedēļa, kas noslēdz šīgada "Māksla + Komunikācija" festivālu. iWeek ietvaros notiek jauno mediju mākslas darbnīcas, audiovizuālas performances, publiskas lekcijas un mākslinieku prezentācijas, kurās piedalās studenti no Liepājas Universitātes Jauno Mediju mākslas programmas, Academy of Pop Culture (NL), RISEBA, kā arī citi mākslinieki un interesenti no Lietuvas, Krievijas un ASV.

Visi iWeek nedēļas pasākumi ir bez maksas un tie notiek Liepājas universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas (MPLab) telpās, Kūrmājas prospektā 13, Liepājā. iWeek organizē MPLab sadarbībā ar RIXC un E-Lab.

Plašāka informācija par iWeek pieejama http://iWeek.mplab.lv/

 

Kontaktinformācija: info@mplab.lv, 26128129Anna Trapenciere

 

Organizē: Liepājas Universitātes Mākslas pētijumu laboratorija (MPLab) sadarbībā ar jauno mediju kultūras centru RIXC un elektroniskās mākslas un mediju centru E-LAB.

 

Atbalstītāji: Liepājas Domes Kultūras Pārvalde, Valsts Kultūrkapitāla fonds, ERASMUS, ES programma Kultūra 2007–2013, Liepājas Dome

 

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009