Studenti Padomju Savienības spiegu bāzē

Sala “Creative Quarantine” (Island “Creative Quarantine”) ir intensīva,  vietā balstīta un interaktīva darbnīcu nedēļa studentiem, pasniedzējiem, zinātniekiem un māksliniekiem no Latvijas, Ungārijas, Somijas un Nīderlandes. Māksla, mediji, tehnoloģijas un ilgstspējība ir tēmas, kas vīsies cauri šai kreatīvajai laboratorijai.

 Šogad festivāls notiks jau otro reizi un tas notiks Latvijā - Irbenes teritorijā, no 23.maija līdz 3.jūnijam. Festivāla tēma “Power and Control” (Vara un Kontrole). Irbenē ir ne tikai Padomju Savienīnas slepenā pilsētiņa “Zvaigznīte” un savvaļas apkārtne, bet arī Radioteleskops RT-32, kas pārtaps par pētījumu un festivāla objektiem.

 Šogad darbnīcas materializēsies gan unikālās skaņās, kas rezonēs kopā ar satelīta šķīvi, gan dizainā, kurā būs vērojama elektrības pēdējās trīs minūtes uz zemes, gan arī Irbenes un tās apkārtnes iedzīvotāju stāstu un dabas prototipēšanā.  Būs vērojama aizraujoša mākslas mūzikas, lekciju, instalāciju un performanču nedēļa.

Darbnīcu galarezultāti tiks prezentēti divu dienu izstādē 1. un 2. jūnijā, Irbenē, kas norisināsies paralēli lekcijām, mūzikas un gaismas performancēm.

 Festivāla sadarbības partneri – VIRAC (Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas Centrs), Protolab Ventspils, MPlab Liepājas Universitāte; Tamperes Lietišķo Zinātņu Universitāte, Budapeštas Biznesa un Komunikācijas Koledža, Mohoļa Nāģa Mākslas un Dizaina Universitāte, Popkultūras Akadēmija un Hanzas Tehnoloģiju Institūts no Nīderlandes.

 Pirmaiā IslandCQ festivāls notika 2010. gadā un tā iniciatori ir Minervas Popkultūras Akadēmija. Festivāla norises vieta bija Amelande, Nīderlande. Tēma - “Spēle un ilgtspējība”. Sīkāku informāciju par šo festivālu varat iegūt www.islandcq.nl

 

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009