Rob van Kranenburg lekcija, pieejams video

Sākot ar 2012. gada janvāri Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab, Liepājas Universitāte) rīko publisko lekciju sēriju par jauno mediju kultūru, aktualitātēm, nākotnes scenārijiem un attīstības modeļiem. Lekciju sērija paredzēta cilvēkiem, kas interesējas par jaunajiem medijiem un to nozīmi sabiedrībā, gan uzņēmumiem, pašvaldībai un dažādām organizācijām, kas savā darbībā vērš uzmanību uz mūsdienu tendencēm un vēlas attīstīties atbilstoši pasaulē notiekošajiem procesiem.

Lekcijas notiks MPLab telpās, Kūrmājas prospekta 13 pagrabstāvā (ieeja no Elkoņu ielas) un būs bez maksas.

Lekciju sērija tiks uzsākta ar Roba van Kranenburga (Rob van Kranenburg, NL) lekciju "Jauni sākumi" šo otrdien, 2012. gada 24. janvārī pulksten 18:00.

Lekcija ir skatāma arī MPLab mājas lapā sadaļā "Mediatēka" mplab.lv

 



Lekcija "Jauni sākumi"

Ikkatrs ir skolotājs.
Ikkatra vieta ir skola.

Man bija nepieciešami pieci gadi, lai izskaitļotu, saprastu un rezonētu par Hēraklīta rakstīto, ko pārfrāzēju saviem vārdiem - “visā, kas ir nejauši izkaisīts, tieši sakārtotība ir visskaistākais”. “Fragmentos” lasāms, ka šīs rindiņas ir neizprotamas Hēraklīta pētniekiem. Viņi nespēj to savienot kā vienu no dzejoļa dažādām rindiņām. Es to izlasīju un zināju, ka tai jābūt patiesībai. Zinot tikai, ka pieredze nav produktīva sabiedrībā, kurā nav „ne-ikonisku” līdzekļu šīs pieredzes tālāknodošanai. Lai padarītu šo pieredzi produktīvu, lasīt:
mēs tekstualizējam pieredzes, lai iegūtu politisku uzticamību un sociālu konstruktīvismu, atrodot veidus, kā pārnest un kā mācīt šādas pieredzes. Mēs atrodam analoģijas, mēs sākotnējās rindiņas lasām kā metaforu, kā metonomu. Kādu dienu es devos pastaigā uz mežu netālu no F Beļģijas Ardēnos. Tā bija skaista pastaiga, no stāva kalna lejup, rudens nokrāsās, lapas krāsojās melnas. Mēs gājām garām klusai pļavai, kad es raudzīju rudens lapas, mazus zariņus, vietām akmeņus - ūdenim plūstot tiem pāri, sapinušos visskaistākajās ‘sistēmās’. Es to vēroju un secināju, ka patiesi nav iespējams cits veids, kā tos sakārtot. Es atpazinu lapas kā datus. Es atpazinu datus kā datus. Un es atpazinu nespēju atrast veidu, kā nonākt līdz Hēraklīta rakstītajam, ja nebūtu šī pastaiga mežā un ja es nevērotu apkārt esošo, līdz ar to neatklājot datu plūsmu, kas kārtojās man acu priekšā. Spējā nolasīt datus kā datus slēpjas jauni sākumi.

Robs van Kranenburgs ir pasniedzējs un rakstnieks, autors sērijas "Network Notebooks" 2. izdevumam "The Internet of Things. A critique of ambient technology and the all-seeing network of RFID" (Izdevējs: Institute of Network Cultures, gads). Līdzdibinātājs tīklam "Bricolabs" un 'domnīcai' "Council". Kopā ar ??? Kristianu Noldu nesen izdevis sērijas "Situated Technologies" 8. pamfletu: "The Internet of People for a Post-Oil World". Ieņem 6. vietu "Internet of Things" (IOT) 100 domātāju sarakstā. IOT EG Eiropas komisijas loceklis.
Kopš 2007. gada Robs van Kranenburgs ir bijis iesaistīts LiepU studiju programmu "Jauno mediju māksla"  attīstībā un strādā tajās par pasniedzēju. Viņa vadībā studenti veikuši dažādus projektus, tai skaitā izstrādājuši koncepciju Latvijas Pasta attīstībai, pētījumam un radošajai darbnīcai par eiro-bāreņiem Liepājā u.c. sociāli nozīmīgiem projektiem, kuros tiek izmantoti jaunie mediji.
Robs van Kranenburgs ir viens no maģistra programmas "Jauno mediju māksla" darba grupas ekspertiem.

Plašāka informācija par šo un turpmākajām lekcijām pieejama, sazinoties ar Annu Trapencieri - annatrapenciere@gmail.com, tel.nr. - 26128129

 

Tweet







Arhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009