Programmu „Jauno mediju māksla“ rudens/ziemas sesijas publiskās prezentācijas 13., 20.un 27.janvārī
Liepājas Universitātes (LiepU) programmas „Jauno mediju māksla“ bakalaura un maģistra studenti visus interesentus ielūdz uz savu moduļu gala darbu publiskajām prezentācijām š.g. trīs piektdienās – 13., 20. un 27.janvārī. Ja vien nav norādīta cita adrese, visas prezentācijas notiks LiepU Humanitārās fakultātes ēkas Jauno mediju studiju telpās Liepājā, Kūrmājas prospektā 13.pagrabstāvā (ieeja no Elkoņu ielas).
Tā kā programmas filosofijas pamatā ir atvērtība un sadarbība, tad studentu darbu prezentācijas tradicionāli tiek plānotas vienā dienā, lai pasniedzēji un citi interesenti varētu pārredzēt moduļos radīto, jau studiju procesā jauniešus pieradinot pie tūlītējas atgriezeniskās saites.
13. janvārī
Kūrmājas prosp.13 JMM studiju telpās
9:00 – 11:00
2. kursa modulis „PROJEKTU MENEDŽMENTS“
Moduļa pasniedzēji: Mg.art Dace Bluķe, Mg.oec Atis Egliņš-Eglītis, Dr.habil.paed Daina Lieģeniece
2. kursa studenti prezentēs savus individuāli vai grupās izstrādātos projektus modulī „PROJEKTU MENEDŽMENTS“. Studentu izstrādātie projekti paredzēti iesniegšanai dažādos projektu konkursos (Valsts Kultūrkapitāla fondā, Liepājas Domes Kultūras pārvaldē u.c.) un skar tādas tēmas kā kultūras mantojuma saglabāšanu, Liepājas kultūras dzīves bagātināšanu, jauniešu ārpusskolas aktivitāšu dažādošanu, sociālu projektu īstenošanu, apgleznojot Liepājas skeitparku un citus.
11:00 – 13:00
MA 2.kursa moduļa „KULTŪRVIDES KONTEKSTI“ un MA 1.kursa studentu diplomdarbu ideju pirmā publiskā prezentācija moduļa „JAUNO MEDIJU MĀKSLAS PĒTNIECĪBA“ ietvaros.
Moduļa pasniedzēji: Dr.philol Ilva Skulte, Dr.sc.soc Rasa Šmite un Dr.paed Diāna Laiveniece
Prezentācijas turpinās maģistrantūras 2.kursa darbu skate modulī „KULTŪRVIDES KONTEKSTI“. To turpinās maģistrantūras 1.kursa studentu diplomdarbu ideju pirmā publiskā prezentācija moduļa „JAUNO MEDIJU MĀKSLAS PĒTNIECĪBA“ ietvaros. Pieteiktie maģistra darbi skar visdažādākās tēmas: “Audio skulptūra. Pētījums par skanējuma veidošanas iespējām, balstoties datos - elektromagnētiskajos viļņos, kurus izstaro Saule”, „Materiālu kultūra: konstruējot ilgtspēju”, “DNS datu vizualizēšana kustīgā attēlā” un “Taktiskie mediji”.
13:00 - 16:00
1.kursa moduļa “2D INTERAKTĪVAJIEM MEDIJIEM” prezentācijas.
Moduļa pasniedzēji: Mg.sc.edu Jānis Letinskis, Mg.sc.edu Ilva Magazeina un Dr.sc.soc Rasa Šmite
Paredzētas 1.kursa moduļa “2D INTERAKTĪVAJIEM MEDIJIEM” prezentācijas, kurās studenti demonstrēs darbus, kas radīti, izmantojot Adobe 2D apstrādes programmas – Illustrator, Flash un Photoshop.
16:00 - 18:00
2.kurss ar moduļa „MEDIJU TEORIJA“ teorētisko darbu diskusijām (izstādes atklāšana notiks 27.janvārī).
Moduļa pasniedzēji: Dr.philol Ilva Skulte, Dr.sc.soc Rasa Šmite, Mg.soc Normunds Kozlovs
Prezentācijas turpinās 2.kurss ar moduļa „MEDIJU TEORIJA“ teorētisko darbu raisītajām diskusijām (izstādes atklāšana notiks 27.janvārī).
No 18:00 3.kurss darbu skate modulī „KUSTĪGS ATTĒLS: VIDEO“
Moduļa pasniedzēji: Dr.PhD Kriss Heils (UK) un Mg.art Agnese Ivane
13.janvāra prezentācijas pulksten 18:00 noslēgs 3.kurss ar modulī „KUSTĪGS ATTĒLS: VIDEO“ veidotajām filmām. Darbu tēma ir "Liepājas Himna". Katrs no studentiem vai studentu grupa veidoja video darbu interpretējot doto tēmu pēc saviem ieskatiem, brīvi izvēloties darba formu.
20.janvārī
Kūrmājas prosp.13 JMM studiju telpās, Baseina ielā 9, 200.telpā
10:00 – 13:00, Liepājā Baseina ielā 9, 200.telpā
2.kursa moduļa „DIZAINS, DIZAINA METODES UN VIZUALIZĀCIJA“
Moduļa pasniedzēji: Mg.art Kristaps Grundšteins un Mg.art Dzintra Vīriņa
Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas 2. kursa studenti šī gada 20. janvārī pulksten 10.00 Baseina ielā 9, 200. telpā, ikvienu iepazīstinās ar studiju dizaina moduļa ietvaros radīto projektu - jauno, uzlaboto Liepājas Universitātes versiju.
Sākot darbu, jauno mediju mākslas studentu vidū tika izveidotas četras darba grupas, kuru uzdevums bija izpētīt un analizēt ļoti nozīmīgus universitātes tēla aspektus – vides, telpu un navigācijas dizainu, kā arī vizuālo komunikāciju. Trīs mēnešus katras grupas studenti dokumentēja un pētīja esošo situāciju LiepU, kā arī apkopoja LiepU studentu un darbinieku viedokļus par to. Pētīšanas gaitā atklājās dažādi studentiem interesanti fakti par LiepU un to, kā universitāte funkcionē.
Pētniecības darba rezultātā izstrādāts esošās situācijas detalizēts pētījums, kurš atspoguļo nepilnības šī brīža LiepU tēlā un dizainā, un studenti piedāvā arī risinājumus. Pētījumu mērķis bija atrast veidus, kā uzlabot un pilnveidot Liepājas universitāti, piemērojot to studentu vajadzībām. Pētījumi pierāda, ka pievilcīgs un ērts universitātes dizains, kā arī patīkama, radoša vide un atraktīvs universitātes tēls rosinātu jauniešu studēt LiepU un atspoguļotu to, ka universitātei rūp tās studenti.
Atklājot LiepU dizaina problēmas un tā uzlabošanas iespējas, studenti padziļināti pētīja universitātes mājas lapas uzlabošanu, apkārtējo vidi, interjeru, navigācijas sistēmas, un veidoja izstādes „Skola 2012” koncepciju. Veidojot savus dizaina projektus, studenti radīja vīziju par savu ideālo universitāti, jo viņi uzskata, ka ikvienas cilvēku radītās lietas sākums atrodams sapņos.
Ikviens, kuram LiepU dizains ir vēl neiepazīta teritorija, tiek aicināts apmeklēt jaunās, uzlabotās universitātes prezentāciju 20. janvārī pulksten 10:00 Baseina ielā 9, 200. telpā, Liepājā.
13:00 – 14:30
MA 1.kursa mūzikas instrumentu demonstrācija moduļa „AUDIO KULTŪRA“ ietvaros.
Moduļa pasniedzēji: Mg.art Rolands Kronlaks, Mg.art Dace Bluķe un Dr.art Zane Gailīte
MA 1.kursa studenti demonstrēs pašu radītos mūzikas instrumentus, kas veidoti kā moduļa „AUDIO KULTŪRA“ gala uzdevums. Moduļa ietvaros studenti apgūst gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas (skaņas sintēze, digitāla signāla apstrāde). Noslēguma darbos tiks realizēti / radīti nelieli mūzikas instrumenti, kuru pamatā ir darbs ar skaņas pamatelementiem un pamatīpašībām. Darbi tiks / tiek radīti programmas MAX / MSP vidē, kas ir uz objektiem balstīta programmēšanas vide darbam ar medijiem.
15:00 – 16:00
MA 2.kursa moduļa „DIGITĀLIE TĪKLI“ prezentācija
Moduļa pasniedzēji: Dr.sc.soc Rasa Šmite, Mg.art Raitis Šmits
16:00 – 19:00
3.kursa moduļa „TĪKLA MĀKSLA“ darbu ekspozīija
Moduļa pasniedzēji: Dr.sc.soc Rasa Šmite, Mg.art Raitis Šmits
3.kursa moduļa „TĪKLA MĀKSLA“ prezentācijā studenti aizstāvēs savus radītos portfolio, kā arī veidos moduļa darbu skati, kurā būs apskatāmi darbi, kuru tēmas saistītas ar tehnoloģijām, datu pārraidi un socializāciju.
No 19:00
1.kurss ar moduļa „VIZUĀLĀ VALODA“ izstāde „Kompromiss“
Moduļa pasniedzēji: Mg.art Dzintra Vīriņa un Mg.paed Nora Vilmane
1.kurss ar moduļa „VIZUĀLĀ VALODA“ izstāde „Kompromiss“, kurai darbi un kompozīcijas veidotas dažādās tehnikās, žanros un izteiksmes formās, tomēr saglabājot galveno vadmotīvu – kompromiss starp cilvēkiem, starp analogo un digitālo, starp īstumu un mākslīgumu, starp otu un audeklu un datorgrafiku utt. Izstāde būs atvērta līdz 27.janvārim.
27.janvārī
Kūrmājas prosp.13 JMM studiju telpās
09:00 – 13:00
1.kursa moduļu „MĀKSLAS VĒSTURE UN TEORIJA“ referāti
Moduļa pasniedzēji: Dr.philol Zanda Gūtmane, Mg.art Ieva Astahovska un Mg.art Santa Mazika
1.kursa moduļu „MĀKSLAS VĒSTURE UN TEORIJA“ referātu priekšlasījumi
Pētījumu temati: Romantisms; Reālisms; Simbolisms; Modernisms; Postmodernisms.
Prezentācijās meklējamie orientieri:

dzīvības un nāves mistērija

cilvēks tēla reprezentācija (ķermenis)

daba un tās loma (ainava, ekoloģija)

laika reprezentācija (atmiņas un to arhivēšana)

ikdienas realitātes vērojums

priekšstats par skaisto, neglīto

sociālā atbildība / ētika un māksla

māksla un politiskā pozīcija

tukšums / šķietamais nekas

valoda mākslā un vizualitāte literatūrā

urbānisma atspoguļojums (pilsētpētniecība)
11:00 – 13:00
Maģistrantu moduļa „KULTŪRĀ BALSTĪTA EKONOMIKA“ priekšlikumu prezentācijas.
Moduļa pasniedzēji: Dr.oec Daina Celma, Mg.art Dace Bluķe un Mg.art Robs van Kranenburgs (NL)
Maģistrantu moduļa „KULTŪRĀ BALSTĪTA EKONOMIKA“ gala uzdevumā tiks prezentētas četras dažādas kultūras un mākslas projektu ieceres un to realizēšanas plāni. Projektu tēmas:

Mājaslapa www.viacultura.lv - virtuāla platforma ar kuras palīdzību uzskatāmi parādīt organizācijas radošo darbību, izmantojot tīkla, foto, audio un video medijus, lai sniegtu pēc iespējas dziļāku ieskatu organizācijas paveiktajā.

"Audio skulptūra. Pētījums par skanējuma veidošanas iespējām, balstoties datos - elektromagnētiskajos viļņos, kurus izstaro Saule".

"DNS datu vizualizēšana kustīgā attēlā"

"Audio vizuāls mākslas jauno mediju kultūras festivāls"
13:00 – 16:00
3.kursa bakalaura darbu pirmā priekšaizstāvēšana / moduļa „MĀKSLAS UN DIZAINA PĒTĪJUMA METODOLOĢIJA“ prezentācija
Moduļa pasniedzēji: Dr.sc.soc Rasa Šmite, Dr.paed Diāna Laiveniece un Mg.art Santa Mazika
3.kursa bakalaura darbu pirmā priekšaizstāvēšana / moduļa „MĀKSLAS UN DIZAINA PĒTĪJUMA METODOLOĢIJA“ prezentācija, kurā studenti iepazīstinās ar sava darba pētījuma teorētisko pamatojumu, kā arī parādīs pirmās skices un iestrādnes praktiskajai daļai.
Darbu kopīgā tēma ir "Cilvēks - tā identitāte, uztvere un pieredze".
No 18:00
2.kursa moduļa „MEDIJU TEORIJA“ izstādes atklāšana
2.kursa moduļa „MEDIJU TEORIJA“ izstādes atklāšana. Izstādei studenti veica pētījumus iedvesmojoties no Laikmetīgās mākslas festivāla tēmas "Survival Kit". Izstādē būs apskatāmas pētījumu vizualizācijas tādām tēmām kā mūsdienu dainas, alternatīvais dzīves veids - frīgānisms - un tā pastāvēšana Latvijā, ko cilvēkiem bail neredzēt vai nepiedzīvot dabas apstākļu dēļ un projekts par to kā slēpties un izdzīvot dabas katastrofās. Izstādē būs apskatāms arī mūsdienu mūžības simbols, kā arī Baltijas jūrai veltīts projekts.