TĪKLI UN ILGTSPĒJĪBA / Akustiskā telpa Nr. 10

 

TĪKLI UN ILGTSPĒJĪBA / Akustiskā telpa Nr. 10

Starptautisks recenzēts izdevums par mākslu, zinātni, tehnoloģijām un sabiedrību.

Zinātniskie redaktori: Rasa Šmite, Armīns Medošs (Armin Medosch) un Raitis Šmits

Jauno mediju kultūras centrs RIXC sadarbībā ar Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju (MPLab) izdevis Akustiskās telpas sērijas izdevumu Nr. 10 TĪKLI UN ILGTSPĒJĪBA.

Izdevumā ietvertas četras nodaļas: I Tīklu politika, II Lokatīvo un vietrādes mediju prakse, III Kreatīvie tīkli, IV Māksla un tehnopolitika, kā arī Rasas Šmites un Armīna Medoša ievads.

Dizains: Mārtiņš Ratniks

Krājums ir latviešu un angļu valodā

Apjoms: 288 lpp. (ietver ilustratīvu sadaļu)

ISSN 1407-2858

Pēc interneta privatizācijas tā pirmsākumos 20. gs. 90. gados valdīja uzskats, ka tīkla decentralizētā struktūra varētu izmainīt sabiedrības veidolu. Ir noticis pretējais, internets ir pakļauts vēl ciešākai korporatīvajai un valstu kontrolei, un tīklu sabiedrība nav kļuvusi par noturīgu paradigmu, kā to pierādīja 2008. gada finanšu krīze.

Tomēr, neskatoties uz to, ka dažas no tehnoutopiskajām idejām ir cietušas neveiksmi, ir veiktas daudzas nozīmīgas iestrādes, kas sakņojas 20. gs. 90. gadu un 21. gs. sākuma tīklu kultūrā. Šīs iestrādes attiecas uz dažādiem līmeņiem, no daudz plašākas kultūras orientācijas līdz pašorganizācijai un līdzdalībai, kritiskām mākslinieciskām praksēm un dažādiem teorētiskiem un politiskiem diskursiem. Tās tika atstātas nomaļus un aizēnotas vispirms jaunās ekonomikas uzplaukuma dēļ un vēlāk jaunā retorikas buma dēļ, kas radās ap jēdzienu Web 2.0.

Šī izdevuma uzdevums ir izzināt komplicētās attiecības starp “tīkla tehnoloģijām” un “tīkla sabiedrību” ar “kritiskas izvērtēšanas” palīdzību, atskatoties uz pavisam neseno pagātni un atklāsmju druskām, kas palikušas pāri un vēl joprojām ir daļa no haotiskās un straujās attīstības.

Krājumā apkopoti pētnieku, mediju teorētiķu, sociālo zinātnieku, tīkla aktīvistu un mākslinieku raksti, kuri iztirzā savas idejas, prakses un iepriekšējā laikmeta tīklu kultūras tehnoloģiski sociālās attīstības modeļus, kā arī sniedz ieskatu, kā ilgtspējību nodrošināt šodien.

Rakstu autori: Fēlikss Štalders (Felix Stalder), Klemenss Aprihs (Clemens Apprich), Magdalena Tižlika-Kārvere (Magdalena Tyżlik-Carver), Gerts Lovinks (Geert Lovink), Neds Rositers ( Ned Rossiter), Ilze Black, Jians Frenklins (Ieuan Franklin), Marks Tuters (Marc Tuters), Rasa Šmite, Frančeska da Rimini (Francesca da Rimini), Saimons Bigss (Simon Biggs), Penija Travlū (Penny Travlou), Armīns Medošs (Armin Medosch), Braiens Holmss (Brian Holmes), Františeks Zahovals (František Zachoval).

Par sēriju “Akustiskās telpa”

Izdevumu sēriju “Akustiskā telpa” par jauno mediju kultūru un radošiem meklējumiem digitālo tīklu vidē un elektroakustiskajā telpā kopš 1998. gada izdod E-Lab / RIXC (Rīga). Kopš 2007. gada “Akustiskā telpa” iznāk kā starptautisks recenzēts izdevums par mākslu, zinātni, tehnoloģijām un sabiedrību, ko izdod Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (Liepāja, Latvija) un Jauno mediju kultūras centrs RIXC (Rīga, Latvija).

Grāmatu var iegādāties:

Liepājā: Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā (Kūrmājas prospekts 13, iepriekš sazinoties – tālr. 63483787; e-pasts: info (at) mplab.lv),  

Rīgā: grāmatu namā “Valters un Rapa” (Aspazijas bulv. 24), Jauno mediju kultūras centrā RIXC (11. Novembra krastmala 35-201, iepriekš sazinoties – tālr. 67228478; e-pasts: rixc (at) rixc.lv). 

Cena – 6,69 Ls.

Grāmata pieejama arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Izdevums finansēts ar Norvēģijas valdības divpusējo finansu mehānismu projektā “Jauno mediju mākslas izglītības attīstība Liepājā” (LV0086).

http://rixc.lv

 

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009