JMM studentu izstādes "Screen Test" atklāšana Rīgā

30. aprīlī plkst. 19. 00, iezīmējot Latvijas neatkarīgās elektroniskās mūzikas atbalsta grupas “Dirty Deal Audio” darbības sākumu, tās telpās, radošo iniciatīvu centrā ‘DirtyDeal‘ tiks atklāta Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas studiju programmas studentu darbu izstāde Screen test.

Screen test* reizē ir gan pārbaude studiju programmas un tās produkta – studentu– atbilstībai uzstādītā mērķa specialitātei, gan arī vārdu spēle, caur kuru studenti piedāvā sevi testam, pārbaudei tieši caur ekrānu – tiltu starp ciparu tehnoloģiju un indivīdu. Izstādē būs apskatāmi atlasīti studentu darbi, kas tapuši studiju procesā un tā gala rezultātā programmas īsajā četru gadu pastāvēšanas vēsturē. Būs iespēja apskatīt studentu video un foto, kā arī interaktīvus mākslas darbus.

Izstādes oficiālā atklāšana turpināsies ar deju mūzikas diskoballi disko-kafejnīcā Straume. Pasākumā, ko rīko studiju programmas apcirkņos radusies audiovizuālā apvienība Nonsenss events sadarbībā ar Dirty Deal, piedalīsies DJ deelis (ssnesnon),DJ pa (oger.lv), DJ k kut man (oger.lv) un DJ -8 (ssnesnon). Par ballītes vizuālo baudījumu rūpēsies Jauno mediju mākslas studiju programmas jaunie VJ k/bit, VJ corefee, VJ rv, VJ -8 un VJ roby. Kopā šī komanda sola uzburt pozītīvu, audiovizuālu pārdzīvojumu electro, getto tech, baile, breakbeat, house, jungle ritmos starp galvu reibinošām vizualizācijām, neļaujot nevienam atslābināt audiālās, vizuālās un grūva garšas maņas ne uz minūti.

Liepājas Universitātes studiju programma Jauno mediju māksla ir multidisciplināra, dinamiska, reālas prakses un pētniecības vadīta programma, kas vērsta tieši uz sadarbību un komunikāciju. Studiju programma uzsākta 2007. gada septembrī, pārņemot Latvijā vēl neierasto moduļu sistēmu. Programma nodrošina kā mācīšanas un mācīšanās procesa viengabalainību, tā arī mērķtiecīgu un motivētu starppriekšmetu saikni. Sekojot līdzi jauno mediju mākslas tendencēm, tajā studiju procesa laikā tiek veiktas arī elastīgas izmaiņas studiju procesā. Mācību moduļu ietvaros notiek lekcijas, semināri, diskusijas tīmeklī, praktiskās nodarbības, patstāvīgās studijas un darbs pie projekta/moduļa gala rezultāta, kas vienmēr ir publiski prezentēts rezultāts.

Līdz ar izstādes atklāšanu „Dirty Deal” telpās, savu darbību uzsāk arīdzan Latvijas neatkarīgās elektroniskās mūzikas skatuves atbalsta un izglītības grupa „Dirty Deal Audio”. Tās darbība
izpaudīsies ar drīzumā plašākai publikai atvērto Latvijas indie un elektro mūzikas blogu www.dirtydealaudio.lv, regulāru šīs mūzikas koncertvakaru un radošo darbnīcu organizēšanu „Dirty Deal” telpās, kā arī citām aktivitātēm, kuras visas darbosies ar vienu vienīgu mērķi – sekmēt, popularizēt un atbalstīt Latvijas neatkarīgās indie un elektro mūzikas skatuves jaunos māksliniekus un to darbu atpazīstamību gan Latvijā, gan ārpus tās.

Pirmie „Dirty Deal Audio” rīkotie pasākumi – šoreiz radošās darbnīcas, kas tapušas ciešā sadarbībā ar Rīgas Domi un Francijas Kultūras centru, notiks jau teju pēc mēneša -
25.-28. maijā – jauno mediju radošās darbnīcas „Attic Addict Latvia”, Francijas neatkarīgās mūzikas koncertvideo eksperta, www.atticaddict.com galvenā dzinuļa Maksima Leteljēra vadībā, savukārt
12.jūnijā – Francijas chipmusic meistara JDDJ3D un Latvijas 8 bit kalnu gāzēja
KODEK vadītās chip mūzikas radošās darbnīcas.
Vairāk informācijas par radošajām darbnīcām un pieteikšanos tām sekos.

Izstāde apskatāma no 30. aprīļa līdz 14. maijam.


*Screen test - ekrāna tests jeb pārbaude, ar kuras palīdzību tiek noteikta aktiera piemērotība konkrēta kino vai televīzijas darba lomai.

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009