Lietu internets Latvija padomes izveide

Prese konference: Piektdien, 17. septembrī plkst. 13:00 Laikmetīgās mākslas centrā; Alberta iela 13, Rīgā.

Eiropas komisija nesen kā ir izstrādājusi mūsdienu tehnoloģiju politiku, kas atbalsta lietu internetu. Eiropā ir parādījušies vairāki gudro pilsētu pilotprojekti, kuros lietas kļūst gudras un sāk sarunāties ar cilvēkiem. Mēs domājam, ka radošajam sektoram ir aktīvi jāiesaistās un jāuzņemas iniciatīva gudro pilsētu veidošanā. Tāpēc esam izveidojuši Lietu Internets Latvija Padomi (www.smartriga.lv)

Mēs uzskatām, ka jaunās tehnoloģijas var tikt pielietotas, lai veidotu labākas attiecības starp cilvēkiem un veicinātu sociālo saliedētību, nevis izmantot tās tikai kā novērošanas un kontroles mehānismu. Mēs meklējam un esam atvērti iniciatīvām, kas palīdzētu kliedēt esošo neuzticību cilvēku savstarpējās attiecībās, kas savukārt apdraud inovācijas un progresu.

Preses konferencē piedalīsies:
- Robs van Kranenburgs (Rob van Kranenburg, NL) - inovāciju un mediju teorētiķis, kas veicinājis diskusijas par jauno tehnoloģiju un mākslas mijiedarbību, attiecībām starp formālo un neformālo kultūras un ekonomikas politikā, kā arī priekšnosacījumus ilgtspējīgai kultūras ekonomikai.
- Andris Vētra - jauno mediju mākslinieks
- Edgars Raginski - jaunais komponists, žurnālists, Jauno mediju mākslas maģistrants
- Anna Trapenciere - jauno mediju māksliniece, Jauno mediju mākslas maģistrante
- Agnese Bite - jauno mediju māksliniece
- Gints Kauniste - mārketinga speciālists

Preses konferences mērķis ir diskutēt par iespējamiem nākotnes gudro pilsētu attīstības scenārijiem.

LIETU INTERNETS LATVIJA PADOMES izveide ir darbnīcas LIETU INTERNETS (2010. gada 15.-17. septembris) dalībnieku iniciatīva.  
Laikmetīgās mākslas centrs  / Liepājas Universitāte
Darbnīca organizēta Liepājas Universitātes projekta 'Jauno mediju mākslas izglītības attīstība Liepājā' (sadarbības līguma nr. LV0086) ietvaros. Projekts tiek finansēts ar Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta, kā arī ar Liepājas Domes finansiālu atbalstu.

www.smartriga.lv

Kontaktinformācija:
Agnese Bite
Agnese.bite@gmail.com
Tel.: 29123197

TweetArhīvs: 2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009