Interesentus aicinām sekot līdzi izmaiņām.
Jaunie mediji un audioviuālā māksla: (45213)
Akadēmiskā maģistra studiju programma
Studiju ilgums: 2 gadi pilna laika (dienas) studijām
Akreditēta: 21.06.2012
LiepU Mākslas jomas programmas akreditētas līdz 2019.gadam
Programmas apjoms: 80 KRP
Programmas direktore: asoc. prof. Rasa Šmite
Studiju maksa 2016./2017. studiju gadam: € 3000,-
Budžeta un maksas vietas
Studijas notiek Rīgā un Liepājā (semināri, plenēri, simpoziji, radošais darbs studijā). Transporta izmaksas uz studiju vietām ir jāsedz studentiem.
Prasības reflektantiem – Humanitāro zinātņu bakalaura grāds vai 2. līmeņa profesionālā augstākā izglītība humanitārajās un mākslas vai izglītības zinātnēs.
Šī programma ir vienīgā Lavijā, kas sniedz studentiem tās nepieciešamās zināšanas, kas palīdz iegūt vispusīgu izpratni par aktuālākajām norisēm un attīstības tendencēm mūsdienu sabiedrībā, kultūrā, radošajā ekonomikā, jaunajās tehnoloģijās un mākslā.
Programmā var apgūt visas nepieciešamās prasmes darbā ar dažādām mediju tehnoloģijām (audio, video, foto, multimediji, interaktīvie mediji, mobilās tehnoloģijas u. tml.), lai varētu radoši strādāt dažādās nākotnes nozarēs, kas saistītas ar radošumu un inovācijām.
Apmācības notiek kvalitatīvi izremontētās Mākslas pētījumu laboratorijas (MPLab) telpās, kas atrodas nelielā Liepājas universitātes ēkā Kūrmājas prospektā 13, netālu no jūras. Laboratorijas telpas ir labiekārtotas ar Norvēģu finanšu instrumenta granta atbalstu, aprīkotas ar visu nepieciešamo tehnisko bāzi un mediatēku (skat. zemāk).
Studenti tiek nodrošināti ar unikālu iespēju piekļūt un radoši strādāt ar laboratorijā esošo tehniku 24h diennaktī.
Programmā ir gan budžeta, gan maksas vietas.
Programmā specialitātes priekšmetus pasniedz Eiropas līmeņa docētāji gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Tieši ārvalstu pasniedzēji un saikne ar starptautisko jauno mediju mākslas vidi (dalība festivālos, izstādēs, radošās darbnīcas, apmaiņas programmas u.tml.) ir šīs programmas atslēgas elements.
Studentiem tiek piedāvāta iespēja atsevišķus studiju semetrus studēt ārvalstīs Erasmus un citās programmās.
JMM studentu centrālā tikšanās, lekciju un radošo eksperimentu vieta ir Kūrmājas prospekta 13 pagrabs, kurā atrodas:
· foto laboratorija un studija
· digitālo mediju laboratorija – darbam ar 2D, 3D, video, digitālo tīklu (internetu, bezvadu un citām) tehnoloģijām
· kvalitatīva skaņu studija
· radošo eksperimentu telpa
· konferenču, izstāžu un publisko prezentāciju telpa
· mediatēka ar plašu grāmatu, žurnālu, izstāžu/festivālu katalogu un audio/video ierakstu klāstu
Studenti tiek nodrošināti ar iespēju piekļūt un radoši strādāt ar laboratorijā esošo tehniku 24h diennaktī.
Studentiem ir iespēja arī pieteikties un atsevišķus semestrus studēt Erasmus programmās citās Eiropas partneru augstskolās.
Studenti arī aktīvi līdzdarbojas tādos nozīmīgos starptautiska līmeņa pasākumos kā ikgadējais starptautiskais jauno mediju kultūras festivāls “Māksla un zinātne” Rīgā (organizē RIXC sadarbībā ar MPLab) un Starptautiskā jauno mediju mākslas nedēļa “iWeek” Liepājā (organizē MPLab sadarbībā ar RIXC) un skaņas mākslas festviāls "Skaņas dienas".