Bakalaura studiju programma JAUNO MEDIJU MĀKSLA ir multidisciplināra, dinamiska, reālas prakses vadīta, pētniecībā balstīta, uz sadarbību un komunikāciju orientēta.
Pasaulē tehnoloģiju attīstība notiek ļoti strauji un inovācijas ienāk katrā dzīves sfērā, arī mākslā, mainot komunikācijas formas, paradumus un domāšanu. Latvijā ir nepieciešami mākslas profesionāļi, kuri pārzina jauno mediju kultūras procesus un tehnoloģijas, kuriem piemīt prasmes, spējas un zināšanas elastīgi un radoši reaģēt uz straujām izmaiņām, kuri piedalās jaunu produktu un procesu radīšanā un pētniecībā, sniedz ieguldījumu valsts tautsaimniecībā. Jauno mediju māksla ir multidiscilpināra un starpdisciplināra mākslas joma, kur mākslas darbu radīšanā tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas un tiek radītas jaunas mākslas vides komunikācijai un interaktivitātei.
2007. gada septembrī, sadarbībā ar jauno mediju kultūras centra RIXC māksliniekiem Raiti un Rasu Šmitiem un K@2 dibinātājiem Kristīni Briedi un Karlu Bjoršmarku, balstoties Lielbritānijas mākslas izglītības pieredzē, Dr.art Aija Druvaskalne-Urdze Liepājas Universitātē uzsāka akadēmiskās jauno mediju mākslas programmas īstenošanu. Jau tad tika uzstādīts tālejošs plāns - veidot pilna cikla mākslas izglītību - no bakalaura uz maģistrantūru (kopš 2010.gada septembra) un praksē balstītu mākslas doktorantūru (kopš 2013.gada janvāra).
Jau no paša sākuma studiju process šajā programmā tika balstīts moduļu sistēmā. No vienas puses, šī sistēma nodrošina mācīšanas un mācīšanās procesa viengabalainību, mērķtiecīgu un motivētu starppriekšmetu saikni, no otras puse, pieļauj elastīgi veikt situācijai atbilstošas izmaiņas procesā. Moduļa ietvaros notiek lekcijas, semināri, diskusijas tīklā, praktiskās nodarbības, patstāvīgās studijas, darbs pie projekta/moduļa gala rezultāta.
LiepU Mākslas jomas programmas akreditētas līdz 2019.gadam
Mērķis:
Uzdevumi
Iegūstamie studiju rezultāti:
Radošās izglītības programmās mācībspēku profesionālajai darbībai ir ļoti liela nozīme. Tādēļ ar mūsu pasniedzēju dabrību variet iepazīties šeit.
Ar studentu darbiem var iepazīties pie moduļu aprakstiem.