Turpinās uzņemšana bakalaura un maģistra programmās “Jauno mediju māksla” un “Jaunie mediji un audiovizuālā māksla”

No 26. jūlija līdz 20. augustam būs iespēja pieteikties papilduzņemšanā Liepājas Universitātes “Jauno mediju māksla” bakalaura un “Jaunie mediji un audiovizuālā māksla” maģistra līmeņa studijām, ko LiepU īsteno kopā ar biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu RISEBA. Bakalaura līmeņa studijām pieteikšanās notiks klātienē (Liepājā, Lielā iela 14), bet maģistra līmeņa studijām interesenti varēs pieteikties tiešsaistē (pieteikšanās sistēma būs pieejama mājas lapā – www.liepu.lv).

Jauno mediju mākslas studijas piedāvā apgūt jaunas zināšanas un prasmes ne tikai topošajiem māksliniekiem, bet ikvienam interesentam, – arī tiem, kas jau ieguvuši izglītību citās nozarēs, bet vēlas papildināt savas zināšanas nozarēs, kas saistītas ar radošām un digitālām tehnoloģijām, jauno mediju un skaņas mākslu, inovācijām, dizainu un laikmetīgo kultūru.

Jauno mediju mākslas studiju programmās var apgūt jaunāko tehnoloģiju pielietojumu audiovizuālajā mākslā un radošajās industrijās – no prasmēm tradicionālākos medijos (foto, video, skaņa, internets) līdz virtuālajai un paplašinātajai realitātei, 360 grādu video, imersīvajai skaņai, spēļu vidēm, multimediju performancēm, digitālajiem tīkliem un datu vizualizācijai.

Pirms piecpadsmit gadiem Liepājas Universitāte sadarbībā ar Jauno mediju kultūras centru RIXC izveidoja jauno mediju mākslas studiju programmu un MPLab (Mākslas pētījumu laboratoriju) Liepājā. Kopš tā laika programma attīstījusies līdz maģistrantūrai un doktorantūras līmenim, kuri turpmāk tiek attīstīti veiksmīgā sadarbībā ar RISEBA. Mūsu absolventi gūst panākumus gan turpinot studijas Latvijas Mākslas akadēmijā un citās augstskolās Latvijā, gan Eiropā un ASV, gan aktīvi piedaloties izstādēs Latvijā un starptautiskos festivālos Eiropā, kā arī dibinājuši paši savus radošos uzņēmumus, veidojot interneta mākslas projektus, radošus VR/AR produktus, audiovizuālas performances, skaņas un citu jauno mediju mākslas darbus, videoprojekcijas brīvdabā un digitālās mākslas objektus pilsētvidē.

Liepājas Universitātes realizētās jauno mediju mākslas programmas ir unikālas Latvijā ar to, ka tiek izmantota radoša un praksē balstīta pētniecība, lai iegūtu zināšanas par aktuālākajām norisēm un attīstības tendencēm jaunajās tehnoloģijās un audiovizuālo mediju industrijās, laikmetīgajā mākslā un vizuālajā kultūrā, radošajā ekonomikā un sabiedrībā.

Jauno mediju darba tirgū ir vairāki veiksmes stāsti, tostarp mūsu absolventu izveidotais multimediju satura producēšanas uzņēmums “Sense Media”, kas nesen ir noslēdzis ilgtermiņa līgumu ar interneta “milzi” Google par video satura veidošanu.

LiepU un RISEBA kopīgajā maģistra studiju programmā "Jaunie mediji un audiovizuālā māksla" Liepājas Universitāte īsteno divas specializācijas – Digitālā māksla un imersīvie mediji” un “Skaņas māksla un audiokultūra, savukārt RISEBA īsteno virzienu “Audiovizuālo mediju māksla”. Studijas notiek angļu valodā. Maģistra studiju ilgums ir 2 gadi, Liepājas Universitātes specializācijas virzienos ir pieejamas gan budžeta vietas (konkursa kārtībā pēc labākajiem vērtējumiem), gan maksas studijas.

Studiju procesam, radošajam darbam un eksperimentiem tiek nodrošināta plaša un augstvērtīga materiāli tehniskā bāze, un īpaši šajā studiju programmā studējošajiem pieejamas laboratorijas telpas praktisko darbu veikšanai un pētniecībai (Liepājā – Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā, MPLab) un Rīgā – RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O6).

Maģistra programmā studija notiek gan Liepājā, gan Rīgā, un tiek plānotas tā, lai būtu savienojamas ar darbu: ceturtdienu un piektdienu vakaros (18.00 – 21.00), un sestdienās (9.00 – 16.00). 1. semestrī studijas galvenokārt norisinās RISEBA universitātē Rīgā, visām specializācijām kopīgi apgūstot kursus “Vizuālā kultūra”, “Audio kultūra” un “Radošā pētniecība”. 2. semestrī Rīgā tiek apgūtas “Radošo industriju” zināšanas un sākas specializētas studijas virzienos “Digitālā māksla” un “Skaņas māksla”, kas notiek Liepājā. 3. semestrī galvenokārt turpinās specializācijas priekšmeti Liepājā, un papildus Rīgā notiek studijas kursā “Mediju teorija un pētniecības metodes”, lai sagatavotos maģistra darba rakstīšanai. 4. semestris paredzēts individuālajam darbam pie maģistra darba ar ikmēneša tikšanās reizēm Liepājā. Studijas ir iespējamas arī attālināti (piedaloties nodarbībās tiešsaistē).

Daļa no studiju procesa ir arī dalība Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas MPLab ikgadējā festivālā – Update starptautiskajā jauno mediju mākslas nedēļā (update.mplab.lv). Studentiem tiek nodrošināta iespēja iesaistīties arī Jauno mediju kultūras centra RIXC ikgadējā vērienīgā starptautiskā Mākslas un zinātnes festivāla un konferences organizēšanas procesā, kā arī citās zinātniskās un studentu konferencēs, organizēt un piedalīties izstādēs.

Gan bakalaura, gan maģistra līmeņa studiju pretendentiem būs jāpiedalās iestājpārbaudījumā. Stājoties bakalaura programmā būs nepieciešams prezentēt savu radošo portfolio, savukārt stājoties uz maģistra progammu būs jāprezentē portfolio (līdzšinējā radošā darbība) un maģistra darba ideja (iespējamā pētījuma tēma).

Vairāk par uzņemšanu Liepājas Universitātē: https://www.liepu.lv/lv/nac-studet, vairāk par Mākslas pētījumu laboratoriju, MPLab un studiju programmām – https://mplab.lv/.

 

Jautājumiem un saziņai:

rasa.smite@rixc.org, +371-26546776 – prof. Rasa Šmite, maģistra un doktrantūras programmas vadītāja Liepājas Universitātē (pirmdienās pulksten 10.00)

anna.priedola@liepu.lv, +371-29175201 – Anna Priedola, bakalaura programmas vadītāja un LiepU Mākslas Pētījumu laboratorijas vadītāja

maija@mplab.lv, +371-29948430 – Maija Demitere, maģistra studiju programmas direktoru asistente

uznemsana@liepu.lv, 2619 0339 – LiepU uzņemšanas komisija (darba laikā)

 

Foto: Mākslinieku grupas Trihars (LiepU maģistratūras absolventu) izstāde “data.logs” RIXC galerijā, 2016. Foto: Didzis Grodzs

TweetArhīvs: 2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009