OPEN LAB Diskusija un radošā darbnīca "Dzimtes locījumi"

Open Lab ir diskusiju un mākslas darbnīcu cikls Liepājā, kas paredzēts jaunajiem māksliniekiem un citiem intresentiem, sniedzot iespēju pieredzējušu mentoru – mākslinieku un zinātnieku – vadībā padziļināti izpētīt kādu globāli aktuālu tēmu caur mākslas praksi. Šoreiz – feminisma mākslu diskusijā un radošajā darbnīcā Vikas Ekstas un Annemarijas Gulbes vadībā "Dzimtes locījumi".
Pēdējos gados Latvijas sabiedrībā ir pieaugusi interese par dzimumu vienlīdzību, izraisot spraigas diskusijas un uzskatu polarizāciju. Arī laikmetīgās mākslas ainā ir vērojama feministiska aktivizēšanās, kas izpaužas gan grupu izstādēs, gan atsevišķos mākslas darbos, gan mākslas pētniecībā. Vai feminisms Latvijā pamazām pārstāj būt par “f” vārdu, kuru uzdrīkstas izrunāt vien retais, vai arī tam arvien jāslēpjas aiz vispārīgākiem apzīmējumiem, piemēram, “sievietes pieredze”? Kā īsti izpaužas feminisms mākslā un kā to izjūt autori un skatītāji? Ko feminisms spēj mākslai dot, kādus instrumentus vai atskaites punktus tas piedāvā radošajam procesam? Vai feminisma māksla ir tikai tāda, kurā redzami sievietes ķermeņa tuvplāni, vai arī feminisma un mākslas attiecības iespējams iztēloties sarežģītāk kā daudzveidīgu tematisku atsauču tīklu? Vai feminisma māksla ir politiski angažēta? Kādus uzsvarus izvēlas pašas mākslinieces? Vai ir pamats runāt par Latvijas feminisma mākslu kā parādību ar savām īpašām iezīmēm? Vai šajā ziņā iekļaujamies Rietumu vadošajos kanonos vai arī veidojam savu lokālu kultūras hibrīdu?
-Jana Kukaine, diskusijas moderatore. Diskusijas dalībnieki: lektors, autors, feminisma filozofijas studiju interesents Igors Gubenko, performanču un foto māksliniece Vika Eksta un fotogrāfe Annemarija Gulbe.
Diskusija - 2/10/20 18:00 - Kultūrvieta Kursas putni
Darbnīca - 3 - 4/01/20 - MpLab, Kūrmājas prospektā 13.
online izstādes atklāšana - 5/10/20
Radošās darbnīcas rezultāti būs aplūkojami izstādē tiešsaistē un Liepājas pilsētvidē.
Projektu organizē elektroniskās mākslas un mediju centrs E-LAB, atbalsta Liepājas Universitāte, MPLab, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas Kultūras pārvalde.
Pēc darbnīcas par dzimtes un mākslas saistību izpētes nākamajās divās Open Lab darbnīcās dalībnieki varēs padziļinātāk iepazīties un radoši izteikties par jomām, kurās pašlaik norisinās visievērojamākās un nozīmīgākās pārmaiņas – ekoloģiju un starpsugu attiecībām, informācijas drošticamību mākslīgā intelekta ģenerēto attēlu un algoritmu moderētās saziņas laikmetā
Tweet







Arhīvs: 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009