Liepājas Universitātes absolvente Ieva Vīksne prezentē pašas izstrādāto smadzeņu–VR saskarni studentu inovāciju festivālā

4. oktobrī Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājā notiks lielākais studentu Biznesa iespēju festivāls Ziemeļeiropā ICEBREAKERS’19.

Uz divām skatuvēm uzstāsies globālo uzņēmumu pārstāvji – ‘WIX.com’, ‘Revolut’, ‘Cognizant’ – un vietējo jaunuzņēmumu zvaigznes – ‘Printful’, ‘Anatomy Next’, ‘solfeg.io’. Viņi visi stāstīs par nākotnes profesijām, tehnoloģiju attīstību un praktiskām iespējām biznesa un inovāciju radīšanā.

ICEBREAKERS’19 pulcēs aptuveni 1000 uzņēmējdarbībā un inovācijās ieinteresētus jauniešus, kuriem būs iespēja ne vien klātienē satikt Latvijas un Eiropas jaunuzņēmumu kopienas galvenos spēlētājus, bet arī festivāla EXPO zonā iegūt praktisku informāciju biznesa un inovāciju radīšanai, satikt potenciālos darba devējus un sadarbības partnerus, kā arī piedalīties informatīvajās darbnīcās. 

Festivālu rīko LU sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un ‘Digital Freedom Festival’.

“Ir trīs iespējas, kā dzīves laikā varam mācīties – apgūstot teorētiskās zināšanas, mācoties no savas vai arī mācoties no labāko pieredzes. Mūsdienās lielākos un noturīgākos panākumus gūst tie, kas spēj apvienot visas trīs lietas. ICEBREAKERS ir ne tikai iespēja satikt līdzīgi domājošos, bet arī unikāla iespēja mācīties no labākajiem un uzkrāt pieredzi, testējot savas biznesa idejas,” saka LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns prof. Gundars Bērziņš.

“Uzņēmība ir būtiska ne tikai tiem studentiem, kuri plāno uzsākt savu biznesu. Radīt jaunas idejas, uzņemties atbildību par komandu un kvalitatīvi novest iesākto līdz galam ir svarīgi jebkurā profesijā. Festivālā studenti uzzinās jaunās iespējas iesaistīties projektos, kurus universitātes realizē kopā ar uzņēmējiem. Tas viņiem ļaus iegūt nepieciešamās iemaņas gan lai veidotu savu uzņēmumu vai izstrādātu jaunu produktu, gan arī lai nākotnē veiksmīgāk konkurētu darba tirgū,” saka RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Plānots, ka pasākumā jaunuzņēmējus un biznesa entuziastus uzrunās arī Latvijas Republikas Valsts Prezidents Egils Levits, sniedzot savu redzējumu par Latvijas studentu uzņēmējdarbības nākotni. Uzreiz pēc atklāšanas festivāla dalībniekiem būs iespēja arī uzdot jautājumus Valsts prezidentam un Latvijas lielāko augstskolu rektoriem un ministriju pārstāvjiem. 

Pasākuma noslēgumā notiks Biznesa ideju konkurss, kurā 10 biznesa idejas cīnīsies par 10 000 EUR grantu. Dalībai konkursā studenti var pieteikties līdz 30. septembrim, izlasot noteikumus un aizpildot anketu šeit.

Dalība ICEBREAKERS’19 ir bezmaksas iepriekš piesakoties šeit.


Liepājas Universitāti festivālā pārstāvēs Jauno mediju mākslas 2019. gada absolvente Ieva Vīknse, kas prezentēs savu inovatīvu saskarni starp cilvēka smadzeņu viļņiem, un virtuālo realitāti, kas ļauj piedzīvot teju telekinēzes pieredzi virtuālajā realitātē, kā arī trenēt atmiņu, koncentrēšanos u.c. vitāli svarīgas smadzeņu funkcijas.

TweetArhīvs: 2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009