Uzņemšana bakalaura un maģistra studiju programmās "Jauno mediju māksla"

Sākusies uzņemšana Liepājas Universitātes bakalaura un maģistra studiju programmās "Jauno mediju māksla" ("Digitālā māksla un audiovizuālie mediji").

VAIRĀK PAR MAĢISTRA PROGRAMMU:

“Jaunie mediji un audiovizuālā māksla” ir akreditēta maģistra studiju programma, ko realizē Liepājas Universitāte sadarbībā ar biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu RISEBA.


Studiju ilgums ir 2 gadi, pieejamas gan budžeta, gan maksas studijas (gada studiju maksa – EUR 3000); nodarbības notiek gan Liepājā, gan Rīgā. Nodarbības tiek plānotas tā, lai būtu savienojamas ar darbu.


Studiju programmā pieejamas 4 specializācijas; Liepājas Universitātes realizētie virzieni:

“Digitālo tīklu mediji un skaņas māksla”

“Vizuālā māksla un interaktīvais dizains”


RISEBA realizētie virzieni:

·        Audiovizuālo mediju mākslas

·        Multimediju skatuves māksla

Studiju procesam, radošajam darbam un eksperimentiem tiek nodrošināta plaša un augstvērtīga materiāli tehniskā bāze, un īpaši šajā studiju programmā studējošajiem pieejamas laboratorijas telpas praktisko darbu veikšanai un pētniecībai (Liepājā – Mākslas pētījumu laboratorijā, MPLab un Rīgā – RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O).


Šī programma ir vienīgā Lavijā, kas sniedz studentiem tās nepieciešamās zināšanas, kas palīdz iegūt vispusīgu izpratni par aktuālajām norisēm un attīstības tendencēm mūsdienu sabiedrībā, kultūrā, radošajā ekonomikā, jaunajās tehnoloģijās un mākslā. Programmā var apgūt visas nepieciešamās prasmes, lai varētu radoši strādāt dažādās nākotnes nozarēs, kas saistītas ar radošumu, inovācijām, tehnoloģijām un mākslu.

Studējot virzienā “Digitālo tīklu mediji un skaņas māksla” iespējams apgūt eksperimentālās un elektroniskās skaņas mākslas kompozīciju un producēšanu, interaktīvo skaņas instalāciju veidošanu un performanci, skaņa virtuālajās un papildinātajās realitātēs, video mākslu u.c.

Studējot virzienā “Vizuālā māksla un interaktīvais dizains”, iespējams iegūt tādas prasmes interaktīvu audiovizuālu darbu veidošanā, spēles un vides veidošana virtuālajās un papildinātajās realitātēs, kā arī video un filmu māksla.

Abos virzienos, paralēli praktiskajām iemaņām, būs iespēja apgūt arī jauno mediju valodu, filozofiju, pētniecības metodoloģiju u.c.


Studiju laikā studentiem ir iespēja piedalīties Mākslas pētījumu laboratorijas, MPLab organizētajos festivālos – starptautiskajā jauno mediju mākslas festivālā novembrī (iweek.mplab.lv) un skaņas mākslas festivālā maijā (sound.mplab.lv), zinātniskās un studentu konferencēs, organizēt un piedalīties izstādēs.

Mācības notiek angļu valodā.

Studiju rezultātā jāveic pētījum – jānodod teorētiskais pētījums (latviešu vai angļu valodā) un jāprezentē praktiski veidots mediju mākslas darbs.

Pieteikšanās studijām:

1) Reflektantu pieteikšanās Liepājas Universitātē no 4. jūlija līdz 13. jūlijam; (08.07. un 09.07. BRĪVS) un/ vai elektroniski, izmantojot saiti https://www.liepu.lv/lv/652/pieteiksanas-magistranturas-studijam

2) 6. jūlijā no plkst. 9.00 līdz 12.00; 13.00 līdz 16.00 dokumentu pieņemšana Rīgā, Liepājas pārstāvniecībā, Torņa ielā 4, 2a-201.

Konsultācijas: 16. jūlijā (10:00 – 12:00) vai jebkurā citā laikā pa tālruni (26546776, Rasa Šmite).

Iestājpārbaudījums: 16. jūlijā (sākums 12:00).

Iestājpārbaudījumā jāprezentē portfolio (atlasīti 3 – 5 savi iepriekš veidoti oriģināldarbi) un maģistra darba ideja (iespējamā pētījuma joma un praktiskā darba ideja). Iepriekš vienojoties, dalība iestājpārbaudījumā iespējama arī neklātienē.

Vairāk informācijas:

Rasa Šmite: 26546776, rasa.smite@rixc.org

www.mplab.lv


Vairāk par uzņemšanas noteikumiem – liepu.lv

Aicinām pieteikties studijām starpdisciplinārā, perspektīvā studiju programmā, kas seko līdzi inovācijām mediju nozarē un notikumiem sabiedrībā digitālājā laikmetā, sagatavojot profestionāļus, kas prot par tiem reflektēt mākslas valodā, vai gūt panākumus radošo industriju produktu izstrādē.

Tweet







Arhīvs: 2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009