Jauno mediju mākslas bakalaura darbu izstāde “Cita lokācija”

6.jūnijā plkst. 18.00, t/c “Barona centrs” 3. stāvā tiks atklāta Liepājas Universitātes studiju programmas “Jauno mediju māksla” bakalaura darbu izstāde “Cita lokācija”.

“Cita lokācija” ir vārdu spēle, kas sevī ietver ne tikai fiziskās vides maiņu (Liepāja-Rīga), bet arī ceļojums laikā ar video projekciju, audio un video materiālu palīdzību u.c. Izstādē būs apskatāmi deviņi studentu bakalaura darbi, kas tapuši pusgada laikā, izmantojot trīs studiju gada laikā uzkrātās zināšanas un iemaņas - video, skaņu mākslā, foto un animācijā, tīkla mākslā, mediju teorijā u.c.

Publiskās prezentācijas sesija tiks atklāta plkst. 11.00 Andrejostas ielā 8b; Andrejsalas Termoelektrostacijā, kur jauno mediju mākslas students Raimonds Apse prezentēs elektroakustisko skaņu instalāciju “Spēkstacija”.Vēsturiskajās Andrejsalas termoelektrostacijas telpās uz vienu dienu iemājos skaņu instalācija, kas pārtrauks sen nedarbojošās spēkstacijas klusumu. Klusējošās spēkstacijas iekārtas atgūs savu audiālo skanējumu, sniedzot instalācijas apmeklētājiem iespēju izbaudīt savdabīgu skaņas kompozīciju un īpašo spēkstacijas akustiku. No 6.-11.jūnijam t/c Barona centrs būs apskatāma darba dokumentācija.

Izstādē apskatāmie darbi:

-Arta Kupriša “Skaņu kārtošana muzikālā kompozīcijā, pielietojot nejaušības principus”
pētījums eksperimentālas mūzikas kompozīcijas izveides jomā. Darba ietvaros tiek izveidota audio instalācija, izmantojot datus, kas iegūti Liepājas pilsētas vidē. Uzmanība partitūras izveidē tiek pievērsta cilvēkam, cilvēka klātesamībai vidē.

-Baibas Matisones "Lomogrāfija kā interaktīvas spēles elements”.
Interaktīva interneta vietne, kur lietotājs var izveidot savu foto animāciju no 36 personīgām analogām lomogrāfijām. Interneta vietnes galveno pamatelementu iedvesmas avots ir lomogrāfiska rakstura attēls, lomo siena, "SuperSampler" fotokameras kadrējums un " Dianas Vinjetes" stāsta motīvs. 

- Viktorijas Popovas “Mūzikas video klips grupas „Otra puse” dziesmai „Dejo ar lietu” Divu cilvēku satikšanās.

- Līgas Rērihas “Laika inerpretācija video” īsfilma, kurā par savu psiholoģisko un fizisko laiku runā piecas dažādu paaudžu sievietes. 

- Undīnas Reinfeldes “Kļūdas estētika mākslā. Video konstrukcija.” Kļūda kā jauna pieeja digitālam video, veidojot kļūdas tā struktūrā, rezultāta rodas vizuāli efekti.

-Olgas Tihomirovas "Alt + Ego" Animācijas darbs. Izpildīts ar fotogrāfijas un grafikas sintēzes palīdzību. Animācijas darbība risinās ballē, kas simbolizē sociālo tīklu. Tā ir tikšanās vieta cilvēkiem, kuri iepazīstas un komunicē savā starpā. Sižeta līnija apspēlē pasaku "Pelnrušķīte", kas šajā interpretācijā ilustrē cilvēka vizuālu pašprezentāciju virtuālajā vidē.

-Krista Ēberliņa mākslas darbs "Dodoties uz nekurieni". Uzmanība tiek pievērsta jautājumiem par ilgtspējīgu ideju ienākšanu laikmetīgajā mākslā, par izmaiņām, inovācijām un kritiku, ko nes Ilgtspējīgā māksla, kā atsevišķa žanra izkristalizēšanās gan teorijā, gan praksē. 

-Ilzes Janmeres “Aksesuārs un spiegu tehnoloģijas”. Sociāls mākslas projekts, kas piedāvā apskatīt sabiedrību, birokrātijas iestādes u.c., caur spiegu kameras prizmu.

Liepājas Universitātes studiju programma Jauno mediju māksla ir multidisciplināra, dinamiska, reālas prakses un pētniecības vadīta programma, kas vērsta tieši uz sadarbību un komunikāciju. Studiju programma uzsākta 2007. gada septembrī, pārņemot Latvijā vēl neierasto moduļu sistēmu. Mācību moduļu ietvaros notiek lekcijas, semināri, diskusijas tīmeklī, praktiskās nodarbības, patstāvīgās studijas un darbs pie projekta/moduļa gala rezultāta, kas vienmēr ir publiski prezentēts rezultāts.

Izstāde apskatāma katru dienu no 06.06.2011-11.06.2011
t/c Barona centrs 
3.stāva no plkst. 13.00- 20.00. 
Ieeja bezmaksas.

Relīzi sagatavoja Ilze Janmere (JMM)
+371 20013400

Tweet







Arhīvs: 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009