Transmediale.11 prezentācija

9. februārī plkst. 18.00 Liepājas Universitātes Mākslas Pētījumu laboratorijā programmas “Jauno mediju māksla” studenti un pasniedzēji stāstīs par pieredzēto starptautiskajā mākslas un digitālās kultūras festivālā “Transmediale.11”, kas no 1. līdz 6.februārim norisinājās Berlīnē. Turp devās pasniedzējas Mg.art DACE BLUĶE un Mg.sc.educ ILVA MAGAZEINA un studenti RIHARDS VĪTOLS, MIKUS AUSTERS, ROBERTS VĪTOLS, VALTERS GRIŠĀNS, ZELMA DUMPE, ANNA PRIEDOLA, ARTA BEREZOVSKA un KATRĪNA ROŽUKALNE.

Ar moto “Response:Ability” starptautiskais mākslas un digitālās kultūras festivāls “Transmediale.11” šogad veltīts mūsdienu digitālā laikmeta  - mobilo tehnloģiju un tīkla kultūras esošās situācijas pētniecībai un nākotnes scenāriju analizēšanai.
Festivāls aicināja reflektēt par mūsdienu cilvēka attiecībām ar internetu, sociālo tīklu pieaugumu, mobilo komunikācijas tehnoloģiju un reālā laika mediju jauno kvalitāti, kas mūsdienu sabiedrības tiešsaiti un tīklotību padara arvien dinamiskāku. Ja vien to vēlamies, varam ātri nonākt saskarsmē ar cilvēkiem un notikumiem visā pasaulē. Tīkls ir kļuvis par vienu no būtiskākajām sociālās aktivitātes zonām, vērā ņemamu un konkurētspējīgu resursu.
Sešas dienas festivāls un tā satelītpasākumi kļuva par platformu 170 mākslinieku, pētnieku un mediju aktīvistu rosinātajām diskusijām, performancēm, darbnīcām, koncertiem un filmu skatēm par to, cik lielā mērā šī hiper klātesamība ietekmē mūsu sociālo ikdienu, sadzīvi, darbu un politiskos notikumus. Paralēli tam tika diskutēts par stratēģijām, kā uz šo procesu būtu jāreaģē, kurp šāda dinamizācija ved un kādas iespējas tā var piedāvāt 21. gadsimta interneta lietotājam.
Festivāla forma vienmēr ir bijusi atvērta un vērsta uz sadarbību starp dalībniekiem un apmeklētājiem. Sazarotā un marginālā struktūra ietvēra - starptautisko konferenci “Body:Response”, audio vizuālu dzīvo performanču programmu “Live:Response”, filmu un video programmu “SyncExistence”, “HacKaWay Zone” tika veidota kā eksperimentāla telpa procesuālai, performatīvai un interaktīvai mākslai. Savukārt atvērtās kultūras ideju festivāla ietvaros iedzīvināja “The Open Zone” mākslinieku, zinātnieku un aktīvistu interaktīvās, atvērtās darbnīcas, projektu laboratorijas un diskusijas.
Festivāla noslēgumā 5.februārī tiks pasniegtas balvas trīs nominācijās:
Transmediale Award – izceļot labākos jaunos darbus, kas radīti digitālās un mediju mākslas kontekstā.
Vilem Flussser Theory Award – veltīta praktiski strādājošajiem pētniekiem, laikmetīgas mediju teorijas pārstāvjiem, kuri analizē digitālās mākslas, mediju kultūras un tīkla sabiedrības situāciju un virzību.
    Open Web Award – laureātu no trim nominantiem noteiks tīkla lietotāju balsojums, jo līdz 4.februārim tie būs pieejami Mozilla Drumbeat Platform. www.drumbeat.org/open-web-award-finalists-voting.
Lau uzzinātu, kas tad ieguva balvas un kā visi minētie pasākumi izskatījās īstenībā, būsiet gaidīti uz aculiecinieku stāstījumu.

Liepājas Universitātes studentu un pasniedzēju brauciens uz festivālu notiek pateicoties finansējumam projektā „Jauno mediju mākslas izglītības nodibināšana un attīstība Liepājā” (sadarbības līguma nr. LV0063). Projekts tiek finansēts ar Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta kā arī ar Liepājas pilsētas Domes un Liepājas Universitātes atbalstu, nodrošinot vienmērīgu, kvalitatīvu un konkurētspējīgu augstākās izglītības vides pieejamību Eiropas telpā.

Informāciju sagatavoja:
S.Mazika
LiepU MPLab
santa.mazika@liepu.lv

Informācija par festivālu un attēli pieejama:
www.transmediale.de
www.twitter.com/transmediale 
www.facebook.com/transmediale
Sīkāka informācija par redzēto festivālā un studentu veidotā dokumentācija tuvākajā laikā tiks publicēta arī projekta mājas lapā: http://www.mplab.lv/projects2/index.php?lapa=dienasgramata

Tweet







Arhīvs: 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009